Kaalud: Facebook teeb muudatusi krüptovaluutaprojektis, et korraldada regulatiivset järelevalvet - Äri

Kaalud: Facebook teeb muudatusi krĂĽptovaluutaprojektis, et korraldada regulatiivset järelevalvet – Ă„ri

Facebook on Põhja-Ameerika ja Euroopa reguleerivate asutuste kasvava skeptilisuse suhtes Kaalude krüptovaluutaprojekti suhtes. Pärast mitu kuud kestnud uurimistööd ja raskusi paljude asutajaliikmete ülalpidamisel teeb Mark Zuckerbergi juhitav ettevõte algses plaanis muudatusi.

Infoallikatele kättesaadavate allikate sõnul pole Facebooki digitaalne valuuta enam tema digitaalse makse strateegia keskpunkt. Niipea kui see käivitatakse, hakkab projekt lisaks naelale toetama ka stabiilseid fonde, näiteks eurot või dollarit. 2019. aasta oktoobris oli projekti kaaslooja David Marcus teatanud, et ettevõte otsib alternatiivset lähenemist valuutatšekkidele, mida kavatseti kasutada.

Samuti lükkab Facebook Calibra digitaalse rahakoti lansseerimise edasi selle aasta oktoobrini. Ilmselt plaanib ettevõte võimaldada igal kasutajal võimalust nutitelefonist digitaalset valuutat osta ja salvestada ning kasutada seda maksete tegemiseks. Calibra toetab lisaks Kaaludele ka mitmeid digitaalseid valuutasid.

Ehkki tehnikahiiglane kavatseb Calibra integreerida WhatsAppile ja Messengerile, piirduvad digitaalsed rahakotid mitmete maailma piirkondadega ja nende kättesaadavus võib sõltuda projekti toetatavast valuutast.