Kaebusest ilmnevad ebasoodsad töötingimused Apple’i kontoris

Kui me sellele mõtleme AppleMe ei saa jätta meelde jätta ettevõtte head maitset suurte, kaasaegsete ja sõbralike rajatiste vastu – nii kliendi kui ka töötajate endi jaoks. Siiski Bloomberg pange see teema päevakorda, kui analĂĽĂĽsite Mapsi rakenduse meeskonna kasutatavat kontorit Sunnyvale’is (Californias), mõne kilomeetri kaugusel Cupertinost.

Aruande kohaselt on Sunnyvale hooned “sama igavad kui muljetavaldav Apple’i peamine ĂĽlikoolilinnak”. Mõningaid probleeme nähti otse hoone sissepääsu juures, millest administraatoril puudus; saidi töötajate sõnul käskis juhataja neil „tagaukse kaudu sisse astuda. Lisaks on soovitus “kõndida paar kvartalit enne koju sõitmist”, kuna piirkonnas on kõrge kuritegevus.

Hoones sees ĂĽtlesid endised töötajad, et tooteid (jooke, toitu jms) mĂĽĂĽvaid masinaid täideti harva ja enamasti moodustati kanalisatsioon, et vannituba saaks kasutada. Nii hoonete hooldust kui ka töötajate värbamist teostab Peak sĂĽsteem, ettevõte, mis haldab seda ja teisi Apple’i kaardistamise kontoreid.

Nende töötajate värbamiseks saatis Apex LinkedInis potentsiaalsed kandidaadid ja tekitas illusiooni, et need inimesed võivad tulevikus Cupertino hiiglaste juures täiskohaga töökohti saada – mis pole tõsi, kuna paljud neist töötajatest pöörduvad tagasi. 12–15 kuud antud rollis.

Lisaks sõlmisid paljud töölepingud Apple’i jätkamiseks, kuid isegi see oli võimatu – tegelikult oli see mõnda aega: algselt said töötajad panna saidi “Apple, Apex Systems kaudu” oma tööandjaks näiteks LinkedIn. Kuid 2018. aastal käskis Apex kõigil eemaldada sõna „Apple” ja lihtsalt selgitada, et nad töötasid „suurte tehnoloogiaettevõtete juures Apex Systems’i kaudu”.

Need ajutiste ja täistööajaga töötajate erinevused viitavad mõnele allikale Bloomberg nimetatakse Apple’is “kastisĂĽsteemiks”. Erinevuste hulgas tuletasid endised Apexi töötajad meelde, et isegi Apple’i logo nende märkidel oli erinev: värvikas Apple’i töötajatele ja “kurb hall” Apple’i satelliitbĂĽroodes töötavatele töötajatele.

Vastanud leitud sĂĽĂĽdistustele Bloomberg, Teatasid Apple’i esindajad, et ĂĽllatusaudit viidi läbi Apexi hallatavates kontorites ja seal tehtud töös ei olnud vastuolusid võrreldes teiste Apple’i rajatistega.

Nagu teiste tarnijate puhul, vaatame ka Apexiga läbi nende juhtimissüsteemi, sealhulgas töölevõtmise ja töösuhte lõpetamise protokollide ülevaatamise, et tagada töötingimuste läbipaistvus ja eelmistele töötajatele selge edastamine.

Eelmise aasta novembris sattus Apex pärast vaidlusi tasuliste tervisetõendite pikkuse 48 tunnilt 24 tunnile järjekordsesse vaidlusse, kutsudes esile töötajate proteste. Samal ajal koondas Apex umbes 24 inimest; lõpuks lahkuvad paljud töötajad ettevõttest lõplikult ja palgatakse teistesse paremaid eeliseid pakkuvatesse ettevõtetesse, näiteks Facebook ja Google.

MacRumorsi kaudu