Kaheksa iOS 14 funktsiooni on inspireeritud Androidist

LOE: iPhone omandab iOS 14-ga enneolematu funktsionaalsuse; vaata, mis muutub

Muud funktsioonid, millest Google’i sĂĽsteem on teadlik, nagu Translator ja ekraan rakenduse lubade kontrollimiseks enne nende Play poest allalaadimist, näevad samuti välja nagu iOS 14 funktsioonid, mis võivad olla inspireeritud Androidist. Kontrollige allolevast loendist Apple’i sĂĽsteemi funktsioonide ja juba Androidis olevate funktsioonide võrdlust.

1/7 funktsioonide loend kaheksast iOS 14 funktsioonist, mis on inspireeritud Androidist – Photos: Play / Apple

Androidi inspireeritud iOS 14 kaheksa funktsiooni loend – Foto: Play / Apple

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

2 iPhone 7 vidinatest saab avakuvale lisada operatsioonisĂĽsteemiga iOS 14 – Foto: Pööra / Apple

IPhone’i vidinaid saab avakuvale lisada operatsioonisĂĽsteemiga iOS 14 – Foto: Pööra / Apple

Vidinad on Androidile teada, mis võimaldas neid lisada põhiekraanile alates opsĂĽsteemi esimestest versioonidest. IOS-is olid enne viimast värskendust vidinad nähtavad ainult iPhone’i vaates “Täna”. NĂĽĂĽd on erinevus selles, et neid saab avakuvale lisada ja kasutaja saab oma vormingut muuta, suurust suurendada või vähendada – see funktsioon sarnaneb Androidi pakutava funktsiooniga.

Apple’i vidinad leiate Androidi menĂĽĂĽga sarnasest kaustast “Vidinate galerii”. Suur erinevus nende kahe tööriista vahel on funktsioon nimega “Smart Stack”, mida Apple pakub uues värskenduses. Selle tööriista abil näitab iOS 14 vidinaid, mida ta peab kogu päeva jooksul asjakohasteks: kui loete uudiseid hommikul, ilmub sel ajal Apple Newsi vidin, mis annab võimaluse mõnele hiljem kasutatavale pärastlõunal või õhtul. , näiteks.

3/7 rakenduste raamatukogudest korraldab rakendusi kaustadesse, funktsioon on sarnane Androidi funktsiooniga – fotod: paljundamine / Apple

Rakenduste kogu korraldab rakendused kaustadesse, mis on sarnane funktsiooniga, mida pakub Android – Photos: Reproductions / Apple

Rakenduste kogu on iOS 14 uus funktsioon, mis korraldab rakendused automaatselt samade kategooriatega kaustadesse, näiteks suhtlusvõrgustikud, tootlikkusrakendused, hiljuti alla laaditud, enimkasutatavad rakendused jne. Varem said iPhone’i omanikud telefonirakendustele juurde pääseda ainult avakuva lehelt – mis ei kehti Androidi kohta, kus pakuti alati eraldi jaotist, kus kasutajad said kõiki rakendusi kontrollida, samal ajal kui avakuva oli kohandatud nii, et see näitaks ainult seda, mis oli sellele inimesele kasulik. Android võimaldab kasutajatel ka rakendusi kaustades ĂĽmber korraldada, kui nad soovivad.

4 7-st rakenduse klipist on Android Instant Appiga sarnane funktsioon – Foto: Play / Apple

Rakenduse klipp on sarnane Android Instant Appiga – Foto: Play / Apple

Google’i operatsioonisĂĽsteemi Apple Application Clip ja Android Instant App täidavad sama funktsiooni, kuna mõlemad pakuvad kasutajatele osa rakenduse kasutuskogemusest, ilma et neid oleks vaja alla laadida. Kiirrakenduse abil ei pea te ainult hetkeks vajalike funktsioonide saamiseks terveid rakendusi alla laadima.

Viimasel WWDC-l esitletud App Clipil on Android 7 (Nougat) käivitatud funktsiooniga sarnane funktsioon. Peamine erinevus on see, et kui kiirrakendused on Play poes saadaval rakenduste proovimiseks enne nende allalaadimist, teeb Apple’i App Clip ettepaneku kapseldada kuni 10 MB suurune rakenduse ettepanek igapäevaseks kasutamiseks. jooksu ajal, ilma et oleks vaja installida, kas selleks, et tellida toitu uue restoranirakenduse kaudu või avada tõukerataste ja jalgrataste kasutamine.

IOS 14 võimaldab kasutajatel muuta tavalisi e-posti ja brauseri rakendusi. See tähendab, et kui eelistate kasutada muud brauserit kui Safari, saate selle valida aktsepteeritud linkide automaatseks avamiseks, lähtestades selle oma iPhone’i vaikebrauseriks. Android on juba mõnda aega pakkunud standardset rakenduste vahetamise teenust ja telefoni seadete põhjal on võimalik Chrome ĂĽmber lĂĽlitada mõnele teisele valitud brauserile.

5 7-st Apple Translate ja Google Translate on väga sarnased tõlkimisrakendused – Foto: Reproduction / Apple

Apple Translate ja Google Translate on väga sarnased tõlkimisrakendused – Foto: paljundamine / Apple

Apple’i uus tõlkerakendus Translate on Google’i tõlkega väga sarnane, sisaldades ka selle pakutavaid funktsioone. Google Translate pakub funktsioone, mis sisaldavad reaalajas heli transkriptsiooni ja vestlusvalikuid, mis tunnevad ära ja tõlgivad laused sihtkeelde, samuti tsitaatide tõlkimist tekstivormingus.

Tõlkega pakub Apple sama kiiretõlke funktsiooni nagu Google Translate. Peamine erinevus on aga seotud platvormi toetatud keelte arvuga, kuna Apple Translate toetab tõlkimiseks 11 keelt ja Google Translate’is on saadaval ĂĽle 100 keele. Mõlemad tööriistad toetavad ka võrguĂĽhenduseta tõlkimist.

6 7-st pildi piltides uuritud funktsioonist iOS-is 14 on Androidis saadaval alates versioonist 8 (Oreo) – fotod: pööramine / Apple

IOS 14-s uuritud piltide funktsioonis olevad pildid on Androidis saadaval alates versioonist 8 (Oreo) – fotod: pööramine / Apple

Funktsioon Pilt-pildis on olnud saadaval alates Android 8-st (Oreo), mis võimaldab kasutajatel videoid vaadata samal ajal kui kasutatakse muid telefoni funktsioone. Näib, et videoga akna suurus on ekraanil väiksem, samal ajal kui kasutaja pääseb juurde teistele teenustele või rakendustele. PiP kontseptsioon pole küll uus, kuid seda tutvustatakse iOS-is alles nüüd. Samuti lubab Apple iOS-is 14 peita videopleieri oma telefoni ekraanile, kui soovite ainult heli kuulda.

7. Load App Store’is

7 seitsmest iOS-ist 14 võimaldab teil enne selle allalaadimist tutvuda App Store’i rakenduse privaatsusfunktsioonidega – Foto: Reproductions / Apple

iOS 14 võimaldab teil enne selle allalaadimist tutvuda App Store’i rakenduse privaatsusfunktsioonidega – Foto: Play / Apple

Androidi load kuvatakse ekraanil hüpikakendena kohe, kui rakendus on telefoni alla laaditud ja installitud, pakkudes võimalust valida, milliste rakenduse lubadega on kasutaja nõus nõustuma. Google Play poest rakendust otsides saab enne rakenduse allalaadimist siiski täpsemat teavet saada, täpsemalt jaotisest „Teave rakenduse kohta”.

Võttes arvesse kasutajate privaatsusprobleeme, lubab Apple nĂĽĂĽd kasutada samu funktsioone ka iOS 14-s, võimaldades kasutajatel enne selle isegi allalaadimist vaadata App Store’i rakenduse privaatsuse lĂĽhikirjeldust.

8. Safaris lekkis hoiatusparool

Tööriista, mis annab teile märku, kui kasutaja parooli on rikutud, teatas Chrome 2019. aastal. Brauseri paroolikontrollija saadab märguandeid, kui sisselogimiste paroolid, mida Google teab, on rikutud ega ole enam turvalised. IOS 14-s lisati sarnane funktsioon Safarile, mis saab teateid saata ka siis, kui paroolid pole enam turvalised, lisaks informeerimisele, kuidas veebis külastatud veebisaidid kohtlevad nende privaatsust ja jälgivad kasutajaid.