Kaheksa saiti mĂĽĂĽvad fotosid veebis ja teenivad raha

Fotode müümine veebis on võimalik spetsiaalsete veebisaitide kaudu, mis lisaks piltide monetiseerimisele on ka fotograafide töö levitamise ressurss. Mõned pildipangad, näiteks Adobe ja Shutterstock, võimaldavad piltide müümist ja ostmist. Kui olete fotosid ostnud, saate protsendi väärtusest (autoritasud). Protsess toimib järgmiselt: iga ostuga saab klient litsentsi oma fotode allalaadimiseks ja kasutamiseks ning iga kord, kui see juhtub, saate protsendi.

LOE: Instagramis on funktsioon, mis puhastab sõpru; mõtle

Samuti on võimalik oma müüki suurendada, turustades sama pilti mitmel saidil rohkem kui üks kord. Veel üks eelis on see, et inimesed saavad osta teie materjali kõikjalt maailmast, kuna see sait töötab mitmes riigis. Seega, kui olete juba professionaal või kui olete alles alustanud fotograafiaäriga, võib see olla suurepärane võimalus oma andeid tutvustada ja portfelli luua ning lisaks teenida lisaraha.

Ăśks 9 pildipangast on parim valik fotode mĂĽĂĽmiseks Internetis – Foto: Foto: Adriano Hamaguchi / TechTudo

Pildipangad on parim valik fotode mĂĽĂĽmiseks Internetis – Foto: Foto: Adriano Hamaguchi / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus.

Kasulikud näpunäited fotode müümiseks Internetis

Kuigi professionaalne fotograaf ei ole kohustuslik, tuleks siiski arvestada, et fotod on kõrge eraldusvõimega ja vastavad tehnilistele miinimumnõuetele nagu: piisav raamimine ja hea kompositsioon. Samuti võetakse arvesse seadmete kvaliteeti. Veenduge, et teie kaamera või nutitelefon vastaks nõutavatele standarditele, ja investeerige lisatarvikutesse, mis aitavad teie fotode kvaliteeti parandada, näiteks objektiivid ja statiivid. Saitidel on sageli kirjeldused selle kohta, mida nad fotograafidelt ootavad.

Fotode saatmisel analüüsitakse materjali ja selle võib tagasi lükata. See ei tähenda, et kõik saidid sama foto tagasi lükkaksid. Materjali saatmiseks on vaja registreerimine lõpule viia ja oma e-post kinnitada. Üldiselt nõuavad veebisaidid minimaalset vanust 18 aastat. Maksed tehakse PayPali kaudu ja vabastatakse pärast minimaalse väljavõtulimiidi saavutamist, mis sõltub saidist.

Kelle jaoks sa tulistad?

Kujutiste tootmise hõlbustamine võib olla ka uurimistöö ja vaatajaskonna tüübi tundmaõppimine. Enamiku selle saidi fotodest ostavad näiteks kommunikatsioonibürood, veebisisu tootjad, kirjastajad ja ettevõtted üldiselt, kes vajavad oma brändi reklaamimiseks pilte.

Täna Internetis müümiseks peate ennast eristama. Nii et kasutage pildistamisel oma loovust. Lisaks TechTudo on teile koostanud kaheksa saidi loendi, et saaksite oma fotosid veebis müüa.

Ăśhel kuulsamal pildipangal on Adobe Stockil ĂĽle 100 miljoni foto kollektsioon. Platvorm pakub iga mĂĽĂĽdud foto eest 33% vahendustasu. Ăśks joonistus fotograafidele on see, et sait laadib meediumid otse Adobe’i loominguliste rakenduste perekonda, näiteks Lightroom Classic CC, Bridge, Premiere ja Photoshop. Parema kasutuskogemuse saamiseks investeerib platvorm tavaliselt ka veebisaidi uutesse funktsioonidesse.

2 9-st Adobe Stock on ettevõtte ĂĽks populaarsemaid pildipanku – Foto: Reproduction / Adobe Stock

Adobe Stock on ettevõtete poolt ĂĽks nõutumaid pildipankasid – Foto: Reproduction / Adobe Stock

Alamy lisas iga päev umbes 100 000 uut pilti 173 riigist. Eksklusiivsete fotode eest makstakse fotograafidele autoritasu kuni 50%. Peale kõrge vahendustasu on teine ​​erinevus see, et õpilased saavad fotode täieliku müügihinna partnerluse esimese kahe aasta jooksul.

3 9-st Alamyst ei võta esimese kahe aasta jooksul õpilaste mĂĽĂĽgimäära – Foto: Reproduction / Alamy

Alamy ei nõua esimese kahe aasta jooksul õpilaste mĂĽĂĽgimäära – Foto: Reproduction / Alamy

123 RF on agentuur, kus töötab umbes 100 tuhat töötajat. Ettevõtted maksavad vahendustasusid vahemikus 30–60%, sõltuvalt ostetud fotode arvust. Blogis 123RF on ka näpunäiteid ja õpetusi piltide töötlemise ja redigeerimise kohta.

4 9-st Tehnoloogia sektori suurettevõttest kuulub agentuuride klientide hulka – Foto: Reproduction / 123RF

Agentuuriklientide seas on ka suured tehnoloogiasektori ettevõtted – Foto: Reproduction / 123RF

Can Stock Photo on ka agentuur, kus töötab üle 85 tuhande töötaja ja vastab 24 tunni jooksul, kui fotograaf pärast piltide analüüsimiseks esitamist heaks kiidetakse. Veebisaidil saate teenida kuni 50% autoritasu ja raha saab PayPali kaudu välja võtta, kui kasutajakonto saldo jõuab 50 dollarini. Kui suunate teisi fotograafe, saate iga 50 müüdud foto eest 5 dollarit. .

5/9 Fotograafi, sõbra viide väärib Can Stock Photo’i vahendustasu suurendamist – Foto: reprodutseerimine / Can Photo

Näide fotograafi sõbra väärtuse suurendamise eest vahendustasu osas Can Stock Photo – Photo: Reproduction / Can Stock Photo

Dreamstime’il on pangas 120 miljonit fotot ja ĂĽle 500 tuhande töötaja. Sait maksab 20–50% vahendustasu saidilt alla laaditud pildi eest. Lisaks pakub platvorm eksklusiivsete fotode jaoks täiendavat 10%.

6/9-st Dreamstime’i veebisaidil on 128 miljonit pilti – Foto: Reproductions / Dreamstime

Dreamstime’i veebisaidil on 128 miljonit pilti – Foto: Reproductions / Dreamstime

See sait on mõeldud fotograafidele, kes soovivad müüa trükitud fotosid, plakateid või pildiraame. Üks vaatamisväärsusi on see, et platvorm läheneb kunstilisele fotograafiale, mis on sõltumatu ja autoritaarne. See veebisait, mis sisaldab muid teoseid, nagu maalid, illustratsioonid ja digitaalne kunst, on ühtlasi näitusegalerii ja koht kunstnike vahel kogemuste vahetamiseks.

7/9 Neile, kes soovivad investeerida fotograafia kirjutamisse, on Fine Art America ideaalne – Foto: Reproduction / Fine Art America

Neile, kes soovivad investeerida autorifotograafiasse, on Fine Art America ideaalne – Foto: Reproduction / Fine Art America

Photo Shelter võimaldab fotograafidel “ehitada” veebisaidi, et oma fotosid platvormil mĂĽĂĽa, mis pakub teosele rohkem nähtavust. Samuti saate määrata pildi hinna ja vahendustasu võib olla kuni 85% foto väärtusest. Selleks peab teil olema liitumisplaan, mis võib maksta vahemikus 10 kuni 50 dollarit kuus. Kui soovite seda teenust proovida, saate teha tasuta prooviperioodi.

8/9-st fotovarjupaigast saavad kasutajad mĂĽĂĽa fotosid oma platvormil loodud veebisaidilt – Foto: Photo Reproduction / Photo Capture

Photo Shelter võimaldab kasutajatel mĂĽĂĽa fotosid oma platvormil tehtud veebisaidilt – Photo: Reproduction / Photo Shelter

Shutterstock on üks traditsioonilisemaid saite fotode müümiseks ja ostmiseks. Iga joonise saagikus võib olla vahemikus 20–30% vahendustasust. Teiste saitidega seoses on see kõige nõudlikum heakskiit: peate analüüsimiseks esitama 10 fotot. Talituse andmetel on sait viimase 15 aasta jooksul andnud töötajate kogukonnale miljard dollarit.

9/9 Shutterstocki veebisait väidab, et ettevõte on maksnud töötajatele ĂĽle 500 miljoni dollari – Foto: Repodução / Shutterstock

Shutterstocki veebisaidil öeldakse, et ettevõte on maksnud töötajatele ĂĽle 500 miljoni dollari – Foto: Repodução / Shutterstock

Kas teie loo fotod on halva kvaliteediga? Esitage kĂĽsimus TechTudo foorumis.

Kuidas teha WhatsAppile tasuta virtuaalset kutset

Kuidas teha WhatsAppile tasuta virtuaalset kutset