Kaheksa sotsiaalse saidi ja võrgustiku lõppu 2019. aastal

Suletud veebiteenuste digitaalne surnuaed kasvab 2019. aastal. Tehnikahiiglaste seas on Google taas saitide ja rakenduste meister, mida enam pole: ettevõttest Inbox kuni Google+ jõudis eelmisel aastal vähemalt viis ohvrit. Apple, Facebook ja Microsoft andsid oma panuse ka süsteemidesse, millest loobuti või mille tulemuseks oli uus tarkvara. Allpool on kaheksa veebiteenust, mis on töötanud.

LOE: Microsoft hĂĽlgab Windows 7; vaata, mis muutub

1/9 Pidage meeles sotsiaalvõrgustikke ja veebisaite, mis lõpevad 2019. aastaga – Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

Pidage meeles sotsiaalvõrgustikke ja veebisaite, mis lõpevad 2019. aastal – Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

2-st 9-st iTunesist on funktsionaalsus Finderi ning muusika, taskuhäälingusaadete ja telerakenduste vahel jagatud – Foto: Melissa Cruz / TechTudo

iTunes jagas funktsionaalsust Finderi ning muusika, taskuhäälingusaadete ja telerakenduste vahel – Foto: Melissa Cruz / TechTudo

Apple’i ĂĽks traditsioonilisemaid programme, iTunes, aegub 2019. aastal. Viimase WWDC teates tunnistas Tim Cook, et tarkvara on aja jooksul muutunud segaseks ja mänginud isegi seni kogunenud tohutu hulga ressurssidega.

Alates MacOS Catalinast alustavad Maci kasutajad iPhone’i sĂĽnkroonimist otse Finderi kaudu, lisaks muusika, videote ja taskuhäälingusaadete otsimisele sõltumatutest rakendustest: muusika, taskuhäälingusaated ja teler. Teisest kĂĽljest ei muutu Windowsi kasutajate jaoks midagi: iTunes jääb Microsofti poodi kättesaadavaks vähemalt seni, kuni uus rakendus saab konkureerivate platvormide versioonid.

Kolm 9-st teenusest Google+ lõppes pärast kahte otsest lekitust – Foto: Disclosure / Google

Google+ lõppes pärast kahte otsest lekitust – Foto: avalikustamine / Google

Pärast kahte kasutajaandmete lekitamist 2018. aastal lõpetas Google Google+ ajalugu. Sotsiaalvõrgustik oli kavandanud sulgemise augustiks pärast seda, kui ilmnes teave umbes 500 000 inimese kohta. Teine juhtum, mis mõjutas 52,5 miljonit kontot, lühendas aga eelmise aasta aprilli tähtaega.

See võrk loodi 2011. aastal, kuid pole kunagi kasutajate suurt seotust tekitanud. Mõni tehnikarĂĽhm on kogunud isegi suure hulga liikmeid, kuid Google’i enda andmed näitavad, et 90% platvormi sisselogimistest kestavad veebis vaid viis sekundit. Teenuse peamiste pärandite hulgas on videokonverentside tööriist Hangouts, mis siirdub 2020. aastal äriringkondadele suunatud Hangouts Chat ja Hangouts Meet.

4/9 ĂĽheaegse käivitamisega pole Google Allo nii edukas kui Google Duo – Foto: Raquel Freire / TechTudo

Samaaegsete käivitustega pole Google Allo nii edukas kui Google Duo – Foto: Raquel Freire / TechTudo

Google+ ja laiema üldsuse jaoks mõeldud Hangoutsi lõppedes investeeris ettevõte suuresti duosse Duo ja Allo, kuid aktiivseks jäid ainult esimesed rakendused. Google Allo on vestlusrakendus, kuhu on installitud Google Assistant, kuid WhatsAppi ja teiste populaarsete rakenduste konkurentsi tingimustes ei saanud algatus kunagi käima. 2016. aastal käivitatud projekt lõppes märtsis. Praegu on Google panus RCS-ile, standardiks, mida peetakse SMS-ide arenguks.

Google Tripsi 9 funktsioonist 5 on nĂĽĂĽd saadaval ainult veebiversioonis – Foto: Thássius Veloso / TechTudo

Funktsioon Google Trips on nĂĽĂĽd saadaval ainult veebiversioonis – Foto: Thássius Veloso / TechTudo

Augustis lõpetas Google reisirakenduse Trips, mis korraldab pileteid, hotelle ja aitab luua telefonis tänavakaarte, millel on juurdepääs restoranide ja turismiobjektide loendile. Ettevõte ei andnud augustis toimunud teenuste sulgemise kohta palju selgitusi. Mõned rakenduse funktsioonid on endiselt saadaval aadressil google.com/travel. Täpsema marsruudi jaoks on siiski vaja valida alternatiivne teenus.

6-st 9-st Gmaili teenusest Inbox on funktsioonid, mille Gmail pärib – Foto: Anna Kellen / TechTudo

Gmaili teenuses Inbox on funktsioonid, mille Gmail pärib – Foto: Anna Kellen / TechTudo

Google Inbox on ettevõtte üks peamisi tooteid, mis lõpeb 2019. aastal. See on omamoodi e-posti funktsionaalsuse katselabor, mis on tuntud oma täiustatud funktsioonide ja puhtama väljanägemise poolest kui Gmail. See lõpeb täielikult märtsis, just selleks ajaks, et ettevõtte kuulsaim rakendus saaks juurde hulga ressursse: viivitaks ja parandaks (tärniga) sõnumeid, lisaks värskendatud liidese saamisele.

Kuid kuud pärast üleviimist ei kanna Gmail ikka veel ühtegi meeldetuletust postkastis ega postkasti nutikate kategooriate liigitussüsteemis. Teiselt poolt saab kasutaja automaatse kompositsioonisüsteemi (Smart Compose) ja täiustatud krüptimise (Secret Mode).

7 9-st piiramatust varurakendusest, Facebook Moments aegub 2019. aastal – Foto: avalikustamine / Facebook

Piiramatu varurakendus, Facebook Moments lõpeb 2019. aastaga – Foto: avalikustamine / Facebook

Samuti sulges Facebook 2019. aastal uksed vähemalt ühele teenusele. Veebruaris valmis ka rakendus Moments, mis on piiramatu fotode salvestamise ja jagamise rakendus, nagu Google Photos. Sotsiaalvõrgustik ei esitanud üksikasju teenuse lõppemise põhjuste kohta. Lava taga öeldakse, et kasutajatel on raskusi aru saamisega, kas nende teek on tõesti privaatne või on see sõprade võrgustikule automaatselt nähtav.

8 ĂĽheksast Instagramist jätab rakenduse sõltumatuks ja toimib kontsentreeritult või otse sotsiaalvõrgustikes – Foto: Gabrielle Lancellotti / TechTudo

Instagram jätab sõltumatu rakenduse ja toimib kontsentreeritult või otse sotsiaalvõrgustikes – Foto: Gabrielle Lancellotti / TechTudo

Snapchatile konkureerimiseks loodud Instagrami reaalajas vestlusrakendus kaotas ametliku toe 2019. aasta keskel. Mais teatas Instagram, et kasutajad peaksid keskenduma põhirakenduse sõnumside funktsioonile, mitte eraldi rakendusele. See rakendus on endiselt teenuses Google Play saadaval, kuid seda ei saa enam alla laadida.

Augustis selgus Bloombergi väljaandest, et Facebook kavatseb oma sõnumiplatvormi Messengeri tehnoloogia ümber ühtlustada. Kaks kuud hiljem käivitas ettevõte aga veel ühe programmi: lõimed, mis on mõeldud eravestlusteks. Vastuvõtt pole siiski olnud eriti positiivne.

8. Microsofti tervis ja bändikaaslane

9 ĂĽheksast Microsofti tervise- ja kehakinnituse jälgimise rakendusest ja teenusest on lõppenud Microsoft Bandiga – Foto: Disclosure / Microsoft

Microsofti tervise ja heaolu jälgimise rakendus ja teenus suletakse Microsoft Bandiga – Foto: Disclosure / Microsoft

Microsoft eemaldas rakendused ja teenused, mis olid seotud Microsoft Bandi käevõruga, mille tootmine lõpetati 2017. aastal. Band Companioni rakendus ja ka Microsofti terviseplatvorm suleti mai lõpus, jättes nii tootja poe kui ka Google Play ja App Store. Igaüks, kes ostab esimese või teise põlvkonna seadme, saab isegi raha tagasi. Seda toodet ei turustatud Brasiilias kunagi.

Mis on teie lemmik suhtlusvõrgustik? Jäta oma arvamus TechTudo foorumisse.

Suhtlusvõrgustik, mida (peaaegu) kõik on kasutanud

Suhtlusvõrgustik, mida (peaaegu) kõik on kasutanud