contador gratis Saltar al contenido

Kaheksa väljakutset ja edukas mäng Internetis 2019. aastal | Internet

Instagram takistab brauseril fotode nägemist ilma, et peaksite sisse logima. | Sotsiaalmeedia

Mitmed väljakutsed ja mängud liikusid 2019. aastal sotsiaalvõrgustikesse, pannes kasutajad fotosid ja videoid jagama Instagramis, Facebookis, Twitteris ja WhatsAppis. Selle aasta esiletõstetud sündmuste hulgas on mütsiprobleemid, kus kasutajad jagavad videoid, rebides pudelikorke jalgade abil läbi torke ja 10-aastane väljakutse, kus inimesed näitavad oma muudatusi, postitades fotosid 2009. aastal ja teisi alates 2019. aastast. TechTudo arvestades peamisi väljakutseid ja mänge, mis tabasid Internetti 2019. aastal.

LUGEGE: kaheksa piinlikku kuulsust Internetis 2019. aastal; vaata seda

Naljad raputasid internetti 2019. aastal Foto: Marvin Costa / TechNaljad raputasid internetti 2019. aastal Foto: Marvin Costa / Tech

Naljad raputasid internetti 2019. aastal Foto: Marvin Costa / Tech

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

10-aastane väljakutse on üks väljakutse, mida Instagrami kasutajad 2019. aastal kõige rohkem jagavad. Foto: Eduardo Manhes / TechTudo10-aastane väljakutse on üks väljakutse, mida Instagrami kasutajad 2019. aastal kõige rohkem jagavad. Foto: Eduardo Manhes / TechTudo

10-aastane väljakutse on üks väljakutse, mida Instagrami kasutajad 2019. aastal kõige rohkem jagavad. Foto: Eduardo Manhes / TechTudo

Kümne aasta pikkune väljakutsega seotud nali on sel aastal Instagrami kasutajate seas üks suuri tundeid. Väljakutse on näidata kasutaja vanust aastatel 2009 kuni 2019. Kasutades hashtagi # 10 YearChallenge, jõuab väljakutse seadmine haripunkti – 4 miljonit Instagrami postitust – 21. jaanuaril 2019, alles kasutaja mobiliseerimise esimestel päevadel.

Nii edukas, et kiiresti tekkisid variatsioonid sarnaste hashtagidega, sealhulgas teie #HowHardDidAgingHit (midagi sarnast jaotisele "Kui palju vananemine teid mõjutab"), #GlowUp (mängige sõnadega väljendites kasvav, mis tähendab kasvamist, ja sõna paistab, mis tähendab heledus) ja # 2009vs2019, kõik koos fotodega, mis pakuvad fotovõrgu kasutajatele visuaalset ja vanuselist võrdlust.

Gabi Brandt Challenge on 2019. aastal Instagramis üks aktiivsemaid fotosid: Foto: Reproduo / Caroline DomsGabi Brandt Challenge on 2019. aastal Instagramis üks aktiivsemaid fotosid: Foto: Reproduo / Caroline Doms

Gabi Brandt Challenge on 2019. aastal Instagramis üks aktiivsemaid fotosid: Foto: Reproduo / Caroline Doms

Väljakutse tuleb loomulikult pärast Gabi Brandti mõjutamist reageerima tema Instagrami profiili kommentaaridele. Blogija rääkis, kuidas ta oma pilti suhtlusvõrgustikes redigeeris. Sel ajal hakkasid tema järgijad proovima väljaannet iroonilisel viisil reprodutseerida, jagades sarnaseid pilte, kus nende nahk ilmnes võltsparkimisega. Hashtag #desafiogabibrandt on kiiresti muutunud Instagramis üheks populaarsemaks, rühmitades mängus osalenud inimeste väljaanded. Et teid õnnelikuks teha, koostasime Adobe Lightroomi abil samm-sammult õpetuse efektide reprodutseerimiseks, kuna on tõestatud, et mõjutate oma jälgijaid.

Koos ja pinnapealne on nüüd Instagrami filter: Foto: Nicolly Vimercate / TechTudoKoos ja pinnapealne on nüüd Instagrami filter: Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

Koos ja pinnapealne on nüüd Instagrami filter: Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

Paula Fernandese lindistatud filmi "A Star is Born" ("Täht on sündinud") portugali versioon tõi Lost Santana üles Instagramis maalihke meemi. Pärast seda, kui laulja õrna versiooni postitas, said suhtlusvõrgustike kasutajad aru, et portugali ja ingliskeelsete sõnade kombinatsioon mõjutab laulu tähendust kummaliselt. Jagatavad meemid liiguvad Internetti, luues isegi spontaanset reklaami muusikapaladele.

Instagrami lugudes tehakse filtreid, et inimesed saaksid lõbusalt kaasa lüüa. Selle tulemusel lisatakse laulu nimi brasiilia versioonis "Juntos e Shallow Now" kasutaja pilti.

Naabri numbri väljakutse on üks veebis kuvatavatest mängudest Foto: Rubens Achilles / TechTudoNaabri numbri väljakutse on üks veebis kuvatavatest mängudest Foto: Rubens Achilles / TechTudo

Naabri numbri väljakutse on üks veebis kuvatavatest mängudest Foto: Rubens Achilles / TechTudo

"Numbrinaabri" nali äratas algselt Ameerika Twitteri kasutajate tähelepanu. Brasiilias sai kampaania veebisõnumite kasutajate seas viiruslikuks, eriti WhatsApp ja Apple iMessage. Väljakutset esindab teisele inimesele sõnumi saatmine, kasutades oma telefoninumbrit, kuid viimase numbri muutmine numbriga, mis ületab originaali või üle selle – reprodutseerib seeläbi seda, mis saab vestlusest tema "naabri numbriga". Seejärel tuleb vestlust jagada sotsiaalvõrgustikes.

See liikumine tekkis looga, mille kasutaja @ryanlavalleee rääkis oma "naabri numbriga". Tema järgijad tegid sama asja kiiresti, tulemuseks oli sarnane aktsia.

See väljakutse saabus siis, kui digitaalne mõjutaja Larissa Rezende avaldas video, milles ta MC Kevin o Chrisi laulu Evoluiu kõlaga tasapisi meiki pani. Stseenis esitleb blogija oma nägu meigita esialgu, kuni jõuab video lõpus tulemuseni, järgides muusika rütmi. Lühikese ajaga levis mäng sotsiaalsete võrgustike kaudu ja sai mitmeid variatsioone. Mõnes jaotises, mis kasutab hashtag #evoluiuchallenge, leiate näiteks inimesi, kes mängivad maksekviitungite arenguga ja lohistavad kuningannad ümber.

Mängu õnnestumisega jagas Larissa Rezende veel ühte samas stiilis videot, kasutades erinevaid laule. Ühes neist soovitasid mõjutajad tema järgijatel jälgida Ragatanga muusika koreograafiat, mille salvestas grupp Rouge.

Tampinha väljakutse: YouTuber Lucas Rangel üritab pudeli korki löögiga vabastada Foto: Reproduo / InstagramTampinha väljakutse: YouTuber Lucas Rangel üritab pudeli korki löögiga vabastada Foto: Reproduo / Instagram

Tampinha väljakutse: YouTuber Lucas Rangel üritab pudeli korki löögiga vabastada Foto: Reproduo / Instagram

Mütsimäng sai kuulsaks kogu maailmas, kui Instagrami ja Twitteri kasutajad jagasid videoid, rebides pudelikorke jalgadega läbi võitluskunstide löökide. Kampaania pälvis kiiresti kuulsused, sealhulgas võitleja Max Holloway ja filminäitleja Jason Statham – kes said kiiresti üle 14 miljoni videovaatamise, mida ta jagas. Väljakutses osalesid ka teised kuulsused, näiteks jalgpallur Ibrahimovic ja näitleja Ryan Renolds.

Brasiilias sai mäng kätte ka kuulsuste jagamise nagu hävitaja Fabrcio Werdum, kes avas ühe pudeliga kolm pudelit, ja Youtuber Lucas Rangel, kellel oli väljakutsetega suuri raskusi.

Tetrise väljakutse algab Zürichi politsei, Sua, postitusega Facebookis Foto: Reproduo / FacebookTetrise väljakutse algab Zürichi politsei, Sua, postitusega Facebookis Foto: Reproduo / Facebook

Tetrise väljakutse algab Zürichi politsei, Sua, postitusega Facebookis Foto: Reproduo / Facebook

Tetris Challenge tõmbab tähelepanu, et tuua inimestele, kes simuleerivad kuulsaid mängukeskkondi, lisaks põrandale paigutatud esemetele ka sõidukeid, näiteks veoautosid ja kiirabiautosid. Iga looja teeb oma töö ja toodab aerofotosid, mis jäljendavad kuulsat riba, mis mängust plahvatab. Nali pärines Šveitsi Zürichi politsei Facebooki postitusest. Sündmuskohal näib politsei simuleerivat mängu oma autode, käpikute, vestide, lippude ja isegi harjadega.

Üle 4500 meeldimisega tõmbab väljaanne tähelepanu riigi teistele hädaabiteenistustele ja mujal maailmas kiiresti levima ei pea. Ka Aasia, Uus-Meremaa ja Mehhiko linnade päästjad jagasid väljakutsetest pilte.

Win Hof ja tema meetodid, mis vallutasid Interneti Foto: Reproduo / InstagramWin Hof ja tema meetodid, mis vallutasid Interneti Foto: Reproduo / Instagram

Win Hof ja tema meetodid, mis vallutasid Interneti Foto: Reproduo / Instagram

Vesivanni režiim jääga, mille esiletõstetud on Instagram. Loodud Hollandi sportlase Win Hofi poolt, tuntud kui Jäämees, juhtis väljakutse tähelepanu immuunsussüsteemi tugevdamise tehnikatele. Hof soovitas oma sotsiaalvõrgustikus väljakutseid, mis kestsid 20 päeva, ja tema üllatuseks võitis see kampaania maailma tuhandete kasutajatega, kes näitasid tulemusi fotode ja videote näol.

Algselt oli ettepanek väljakutse, mis viidi läbi kuues etapis, mis selle looja sõnul olid inspireeritud Tiibeti munkade läbi viidud meditatsioonitegevustest. Seega peab inimene võtma viis korda külma dušši, alustades kas aeglaselt või kiire liigutusega ühe korraga. See väljakutse erineb aga Ice Bucket Challenge'ist, mis loodi selleks, et kaasata inimesi, kes panustavad inimestesse, kes kannatavad haiguse all, mida nimetatakse ALS (amüotroofne lateraalskleroos).

Kas te ei pääse Instagrami juurde? Võtke oma küsimus TechTudo foorumis.

„Aastal 2020 vajan”: kuidas Instagrami filtreid alla laadida ja kasutada

„Aastal 2020 vajan”: kuidas Instagrami filtreid alla laadida ja kasutada