“Kahtlase” Euroopa ees seisab Huawei Prantsusmaal uue 5G seadmete tehase

Huawei valis Prantsusmaa oma esimese 4G- ja 5G-võrgu seadmete tehase ehitamise kohaks Prantsusmaal. Hiina tootja teatas, et investeerib rajatise ehitamise esimesse etappi 200 miljonit eurot, mis võimaldaks luua 500 töökohta.

Ettevõte teatas pressiteates, et uus tehas Prantsusmaal hakkab tootma tehnoloogiat Euroopa klientidele. Huawei ĂĽtles, et asukoha valik oli seotud asjaoluga, et riigis oli “lisaks olulisele geograafilisele positsioonile ka väga kĂĽps infrastruktuur ja kvalifitseeritud tööjõud”.

Prantsusmaa ei ole veel alustanud 5G-võrgu juurutamise protsessi. Peegeldades osaliselt Vodafone’i otsust Ăśhendkuningriigis, teatas Prantsuse ettevõte Orange, et on sõlminud Nokia ja Ericssoniga lepingu riigis viienda põlvkonna mobiilsidevõrgu arendamiseks.

Hiina tootja esimehe Liang Hua teatatud otsus Pariisi pressikonverentsil sĂĽndis pärast seda, kui mitmed Euroopa ettevõtted ja riigid väljendasid oma seisukohti “kõrge riskiga” ettevõtete, näiteks Huawei suhtes.

Ühelt poolt käivitas Euroopa Komisjon jaanuari lõpus tööriistakomplekti ohtude vähendamiseks, mis on seotud 5G kasutuselevõtuga liikmesriikides. Digitaalse ajastu portfelli tegevdirektori Margrethe Vestageri välja kuulutatud tööriistakomplekt ei ole suunatud konkreetsetele riikidele ega ettevõtetele, vaid sisaldab meetmeid, mille eesmärk on austada „siseturgu ja 5G-ga seotud küberohtude kodanikke”.