contador gratis Skip to content

“Kahtlase” Euroopa ees seisab Huawei Prantsusmaal uue 5G seadmete tehase

Uuringus leiti seos Huawei töötajate ja Hiina valitsuse vahel

Huawei valis Prantsusmaa oma esimese 4G- ja 5G-vÔrgu seadmete tehase ehitamise kohaks Prantsusmaal. Hiina tootja teatas, et investeerib rajatise ehitamise esimesse etappi 200 miljonit eurot, mis vÔimaldaks luua 500 töökohta.

EttevĂ”te teatas pressiteates, et uus tehas Prantsusmaal hakkab tootma tehnoloogiat Euroopa klientidele. Huawei ĂŒtles, et asukoha valik oli seotud asjaoluga, et riigis oli “lisaks olulisele geograafilisele positsioonile ka vĂ€ga kĂŒps infrastruktuur ja kvalifitseeritud tööjĂ”ud”.

Prantsusmaa ei ole veel alustanud 5G-vĂ”rgu juurutamise protsessi. Peegeldades osaliselt Vodafone’i otsust Ühendkuningriigis, teatas Prantsuse ettevĂ”te Orange, et on sĂ”lminud Nokia ja Ericssoniga lepingu riigis viienda pĂ”lvkonna mobiilsidevĂ”rgu arendamiseks.

Hiina tootja esimehe Liang Hua teatatud otsus Pariisi pressikonverentsil sĂŒndis pĂ€rast seda, kui mitmed Euroopa ettevĂ”tted ja riigid vĂ€ljendasid oma seisukohti “kĂ”rge riskiga” ettevĂ”tete, nĂ€iteks Huawei suhtes.

Ühelt poolt kĂ€ivitas Euroopa Komisjon jaanuari lĂ”pus tööriistakomplekti ohtude vĂ€hendamiseks, mis on seotud 5G kasutuselevĂ”tuga liikmesriikides. Digitaalse ajastu portfelli tegevdirektori Margrethe Vestageri vĂ€lja kuulutatud tööriistakomplekt ei ole suunatud konkreetsetele riikidele ega ettevĂ”tetele, vaid sisaldab meetmeid, mille eesmĂ€rk on austada „siseturgu ja 5G-ga seotud kĂŒberohtude kodanikke”.