Käivitatakse Manjaro 20 “Lysia”: vaadake kõiki uudiseid!

Pärast kahte kuud rasket tööd teatas eelmisel pühapäeval (26.4.2020) arendusmeeskond uhkusega Manjaro 20 “Lysia” turule toomisest.

Arch Linuxil põhineva jooksva Linuxi operatsioonisĂĽsteemi uus versioon sisaldab kolme ametlikku graafilise liidese valikut, nimelt XFCE, KDE Plasma ja GNOME Shell. Peale “Manjaro arhitektide” näide Ubuntu toetab nĂĽĂĽd ZFS-failisĂĽsteem.

¹ Rolling Release on tarkvaraversiooni mudel, kus on ainult üks süsteemiversioon, mida pidevalt värskendatakse.

Mis on uut Manjaro 20 “Lysia” XFCE versioonis

Manjaro enda arendustiimi sõnul aadressil ametlik stardipostVähesed Linuxi distributsioonid võivad kiidelda pakkunud poleeritud ja optimeeritud XFCE-kogemust nagu Manjaro.

See, mis jääb Manjaro põhiversiooniks, toob kaasa XFCE 4.14 ja uue teema nimega “Matcha”, millest on saanud sĂĽsteemistandard. Manjaro XFCE versiooni 20 puhul pidasid arendajad parimaks mitte investeerida nii palju aega uute funktsioonide väljatöötamisse, vaid keskenduda enamiku jõupingutustest vigade parandamisele ja kasutatavuse lihvimisele.

Kui kogu tähelepanu ei keskenduta uutele funktsioonidele, ei tähenda see, et Manjaro 20 XFCE ei tooks midagi uut. NĂĽĂĽd saavad kasutajad tugineda funktsioonile „Ekraaniprofiilid” – funktsioonile, mis suudab salvestada ĂĽhte või mitut monitori konfiguratsioonimustrit ja ĂĽhe neist mustritest saab valida automaatselt rakendatava iga uue monitori ĂĽhendamisel.

See, et pole suurem versioon, ei tähenda, et KDE Plasma väljaanne oleks vähem tähelepanu pälvinud!

Arendustiim on keskendunud Manjaro 20 KDE Plasma ainulaadse kogemuse loomisele, millel on funktsioonid, mida leiate ainult Manjaros. See väljaanne toob selle aasta alguses (2020) täielikult ĂĽmber kujundatud välimuse ja tunde, muutes teema “Breath2” heledaid ja tumedaid variatsioone, muu hulgas sĂĽsteemi käivitusanimatsioonis, “Konsole terminali emulaatori” kohandatud profiilis.

Menüü “Plasma Simplemenu” on nüüd eelinstallitud, pakutuna alternatiivina “Kickoffile”, mis on Manjaro 20 KDE standardmenüü.

Mis puutub süsteemi installitud rakendustesse, siis toob Manjaro 20 KDE rakendused versiooni 20.04. Arendajate sõnul on Manjaro KDE eesmärk olla mitmekülgne ja elegantne süsteem, mis on ette valmistatud kasutajate igapäevasteks vajadusteks.

Selles Manjaro väljaandes on GNOME Shelli versioon 3.36 koos mitme uue funktsiooniga, näiteks:

  • Uus ĂĽhendatud dialoogiboksi kujundus;
  • Parem liigutuste juhtimine puuteplaadi kaudu;
  • Võimalus vaadata sisestatud paroole;
  • Nvidia mahalaadimine, mis võimaldab teil käivitada Nvidia GPU-ga rakendusi, samal ajal kui ĂĽlejäänud sĂĽsteem töötab Inteli integreeritud video all hĂĽbriidsetes märkmikutes;
  • Uus sisselogimisekraan.

Muude uudiste hulgas saate vaadata selles artiklis.

GNOME-laiendusi saab nüüd hallata uue rakendusega Gnome Extensions (või Extensions, kui teie süsteem on portugali keeles), millega neid saab värskendada, konfigureerida, lubada / keelata või eemaldada.

Isikupärastamisest rääkides muudab vaiketapeet värvi sõltuvalt kellaajast, olles päeval heledam ja öösel tumedam. Väga kasulik funktsioon, et teie “rahulik öösilm” ei häiriks ekraani suurt heledust. ?

Lõpuks ZSH on Manjaro 20 uus standardne käsutõlk koos GNOME Shelliga.

Muud uudised

Nagu me teatasime selles artiklis, Pamac toetab nüüd rakenduste installimist vormingus Snap ja Flatpak ning versioonis 20 on see funktsioon vaikimisi lubatud. Lisaks sellele, et Pamac suudab töötada nii põhihoidlate ikoonidega kui ka ilma pakettidega, samuti AUR-iga.

GNOME projekti standardne GNOME tarkvara on saadaval süsteemihoidlates ja seda saab installida igale väljaandele, sellel on sama funktsionaalsus, pakkudes lisaks põhihoidlast pärit rakendustele ka klõpsude ja flatpakide tuge.

Kui teile meeldib, kui teie arvutis on saadaval tarkvara uusim versioon, on hea meel teada, et Manjaro 20 kannab Linuxi kernelit versioonis 5.6 ja kõik uusima versiooni draiverid on saadaval.

Kas soovite testida seda Manjaro uut versiooni? Või olete juba süsteemikasutaja ja kasutate kõiki uue versiooni uudiseid? Räägi mulle rohkem oma kogemustest Manjaroga allpool toodud kommentaarides! ?

Kas teile meeldib Linux ja tehnoloogia? Kas teil on küsimus või probleem, mida te ei suuda lahendada? Liituge foorumis meie kogukonnaga Diolinux Plus!

See on kõik, kõik! ?