Kaks inimest arreteeriti arvutipettuste ja tuhandete eurode varguse eest
RAÄŚUNALNIK

Kaks inimest arreteeriti arvutipettuste ja tuhandete eurode varguse eest

Kohtupolitsei kriminaaluurimise osakond Leiria vahistas kaks 22-aastast last, keda kahtlustati arvutipettuste ja võltsimiste toimepanemises. Subjektil oli 18 väliskontodelt kloonitud deebetkaarti ja kulutas elektroonikatoodetele mitu tuhat eurot.

Vahistamised tehti 16. aprillil “flagrante delictos”, öeldi PJ avalduses. Ăśks noortest oli endiselt “ebaseaduslikus olukorras Portugali territooriumil” ja viibis ennetavas kinnipidamises, samal ajal kui teine ​​katsealune pidi jõutoiminguna iga päev politseijaoskonda teatama.

Kinnipidamise käigus konfiskeeriti lisaks kriminaalses praktikas kasutatud tööriistadele ka suure mahutavusega autod ja rõivad, mis olid ebaseaduslikult saadud kloonitud deebetkaartide abil.

TeK võttis ĂĽhendust Leiria kriminaaluurimisosakonnaga, kes keeldus juhtumi kohta täiendavat teavet andmast, väites, et on vaja “kaitsta õigussaladust”.

Uue tehnoloogia valdkonnaga seotud kuritegude arv on viimastel kuudel kasvanud. Eelmisel nädalal kasutas kuuekĂĽmneaastane poiss sotsiaalmeediat kĂĽberkiusamise ja seksuaalse ekspluateerimise võrgustiku loomiseks, märtsis aga arreteeriti pettur, kes teenis veebis ostu-mĂĽĂĽgi saitidel iPhone’i võltsreklaamide kaudu 78 000 eurot.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi