Kaks kolmandikku Ameerika online-mängijatest ahistati mitmikmängude ajal

Laimuvastase võitluse liiga (ADL) uuringust selgus, et peaaegu kaks kolmandikku Ameerika Ühendriikide võrgumängijatest on kogenud mitmikmängudes halba käitumist, ahistamist ja rikkumisi, mis on enamikus olukordades seotud halva kaotuse suhtumisega. Uuringus öeldi, et enam kui pooled vastanutest väitsid, et on ohvriks langenud naha värvuse, usutunnistuse, soo, seksuaalse sättumuse, rahvuse ja isegi puuetega inimeste tõttu. Tutvuge selles uuringus kirjeldatud tulemustega.

Uuringu tulemustes ĂĽtles ligi 30%, et nad vaatavad veebimängudes isiklikku teavet ning veerand ohvritest puutub kokku “valge ĂĽlemvõimu” ideoloogiaga.

Väljaanne teatab, et ADL viis läbi eelmise uuringu, mille käigus leiti, et 37% ameeriklastest on internetis surfates küberpeksmise ohvrid. Kuid veebimängu puhul kasvasid halva käitumise väärtused kuni 65%, tuginedes tuhande vastajaga universumile.

Viis mängu, kus negatiivsete veebikogemuste kohta on rohkem kaebusi, on DoTA 2 (79%), CS: GO (75%), PUBG (75%), Overwatch (75%) ja League of Legends (75%).

See negatiivne nähtus on videomängutööstuses hästi teada, isegi juhtivad platvormiliidrid, näiteks Microsofti Xboxi divisjoni ülem Phil Spencer, kes kirjutab mõne julgustussõnaga kirja, et lõpetada liigne käitumine ja tegevused, mida platvorm tutvustab mängijate jaoks, kes soovivad lihtsalt lõbusalt aega veeta online-võistlustel. Blizzardil õnnestus vähendada ka umbes 40% toksilisest käitumisest, tuues sisse mehaaniku, et premeerida neid, kes rõhutavad meeskonnakaaslaste jõudlust, samuti mängude parandamist meeskonna tasakaalu parandamiseks.