Kaks nädalat pärast deflatsiooni jätkas telefonikõnede arvu kasv

Kaks nädalat pärast deflatsiooni jätkas telefonikõnede arvu kasv

Kooskõlas eelmise nädala suundumustega ja kaks nädalat pärast hädaolukorra lõppu suurendab tema tagasitulek tööle Anacomi andmetel järk-järgult telefonikõnede arvu ja ühtlast andmeliiklust. Mobiilse andmeside ja pakettide liiklus vähenes eelmise perioodi jooksul, 11.-17. Maini.

Kõneliiklus vähenes eelmise nädalaga võrreldes 4%, kuid seevastu andmeside liiklus kasvas 2%. Andmete kasvu põhjustas peamiselt püsiv liiklus, mis kasvas 2% pärast kolme järjestikuse nädala langust. Teisalt langes mobiilse andmeside liiklus 4%. Kõneliikluse osas vähenes mobiil 4% ja fikseeritud hääl 6%.

Võrreldes COVID-19 eelse perioodiga, on andmeliiklus endiselt 50% suurem, 95% andmetest on endiselt kasutusala. Liiklusmüra oli 18% kõrgem kui nädal enne koronaviiruse pandeemia väljakuulutamist. Sellegipoolest moodustas kärghääl 88% kogu kõneliiklusest.

Anacom teatas ka, et fikseeritud juurdepääsukohtade arv oli pandeemiaeelsel perioodil kasvanud 0,7%, kuid mobiilne juurdepääs langes juurdepääsuliikide kaupa 0,1–2,5%.

Lõpuks toob see esile postisaadetiste liikluse 3% -lise languse, ehkki pandeemia-eelse perioodiga võrreldes 24%.