Kaks Portugali idufirmat garanteerivad rahvusvahelistel tehnoloogiamessidel osalemise

Novembris Türgis toimuva rahvusvahelise tehnoloogiamessi Webit Congress viienda väljaande idufirmad on lõppenud. Võitjate seas oli kaks Portugali idufirmat: suhtlusvõrgustik TYMR ja luuresüsteem IS2you.

Tymril õnnestus saada 1318 häält ja IS2you sai 1236. Kokku hääletas üle 26 tuhande inimese ja võistles 200 ettevõtet. Portugal on ainus riik, kes saab kümne avalikkuse valitud finalisti sekka paigutada rohkem kui ühe ettevõtte.

Webiti kongress on rahvusvahelisel areenil tuntuks saanud sündmus ja Portugali ettevõtete jaoks on väga oluline olla kohal kongressil, kus on rohkem kui kaheksa tuhat osalejat. Kümme finalisti võitis õiguse pidada pealaval seanss, kus nad tutvustavad oma väljatöötatud äriideid.

TYMRi puhul on see ürituste sotsiaalne võrgustik. Kuna 60% registreeritud kasutajatest on pärit välismaalt, näitas tegevdirektor Francisco Costa TeK-le, kui tähtis on minna Türki ka Aasia turgu vallutama.

Investeerimis- või äripartnerite leidmine on IS2you peamine eesmärk. Spiraalettevõte Beira Interjööri ĂĽlikoolist loob nutika sĂĽsteemi, mis kehtib ostukorvidele. LuĂ­s de Matose kujundatud projekt Wi-GO jälgib raskustega kasutajaid – vanureid, puuetega inimesi või muutunud fĂĽĂĽsilist seisundit, näiteks rasedust -, et hõlbustada supermarketite ostuprotsessi. “Sotsiaalne integratsioon rahvusvahelistumise taotlemisel”, nagu TeK on öelnud.

Veebikongress toimus ajavahemikul 6. – 7. November.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi