DTT saab rohkem sisu: Canal Parlamento

Kanali parlament debüteeris täna avatud signaali abil

Otsus võeti vastu juunis, kuid alles täna algab parlamendiülekande ülekanne avatud signaaliga pärast 27. detsembrist möödunud katseperioodi. See kanal asub Portugali mandriosas DTT võrgus 5. positsioonil ning Assooride ja Madeira piirkondades 7. positsioonil.

Idee kasutada maapealsel digitaaltelevisioonil vaba ruumi parlamendi kanali edastamiseks avatud signaaliga sai parlamendiliikmetelt rohelise tule 2012. aasta juunis, pärast peaaegu kümmet aastat, mil ülekanded piirdusid kaabeltelevisioonikanalitega.

AR TV-d on alates 2003. aastast levitatud ka Internetis, lisades kaabeltelevisioonikanalitele Zon, Meo, Vodafone ja AR / Telecom, pakkudes nähtavust vabariigi assamblees tehtavale tööle nii suurte arutelude edastamise teel täiskogul kui ka mitme komisjoni tööga.

Tänase avatud signaalidebüüdi tähistab otseülekanne, kus arutatakse poolte puhkuse- ja jõulutoetuste maksmist kell kaksteist, millele järgneb kahenädalane ülekandearutelu 21. detsembril.

Kanal edastab keskmiselt 10 tundi päevas, välja arvatud nädalavahetused, august ja parlamendi tegevuse peatamine.

Agência Lusa sõnul sõltub edastamise algus kontrollikoja viisast, mis jõuab Vabariikliku Assamblee administratsioonini aasta lõpuks.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi