Kandetavate toodete levitamine purustas 2019. aastal rekordeid. Kokkuvõte oli 89%

Rekordväärtusi saavutanud kolmanda kvartali kasvutrendiga sammu pidades näitas kulumiskindlustusturg 2019. aasta viimases kvartalis muljetavaldavaid näitajaid, tehes sellest kokkuvõttes sektori parima aasta. IDC andmetel levitati 2019. aasta neljandas kvartalis 118,9 miljonit seadet, mis on 82,3% rohkem kui eelmise aasta samal perioodil. Sarnaselt eelmise kvartaliga oli kasvu taga suur nõudlus peakomplektide järele, mis moodustavad juba 55,3% kogu turust.

Ka nutikellad kasvasid 15,3%, käevõrud kasvasid 17,7%. Kokku moodustasid randmeseadmed 43,8% turust, mis on madalam kui eelmisel aastal, mis moodustas 68,6%. Koguturul on langenud erinevus, kuid kategooria ise on võrreldes 2018. aastaga tõusnud 16,3%.

Kokku nägi 2019. aastal kogu maailmas laiali jagatud 336,5 miljonit rõivat, mis tähendab 89% -list kasvu 2018. aastaga võrreldes, tänavatele paigutatuna 178 miljonit ĂĽhikut. “Kõrvaklapid on suur lugu tänu uute toodete tutvustamisele, samuti traditsiooniliste kõrvaklappidega rihma lõikavatele uutele nutitelefonidele, mida praktiliselt iga seade juhtiv kasutaja on,” tõstis esile IDC teadusdirektor Ramon T. Llamas. Samuti tõstetakse esile nutikellade ja fitness-käevõrude head jõudlust koos aastamahu rekordite ja rohkete odavate mudelitega.

Silmapaistvamate tootjate osas lisas ja jätkas Apple neljandas kvartalis jagatud 43,4 miljoni ühikut koos uute AirPodide, AirPods Pro ja Apple Watchi ning erineva hinnaga Beatsi toodetega. Ainult Apple Watchi aktsiaemissioonide tõttu langes selle levitamine eelmise aastaga võrreldes 5,2%. Järgmisena on teisel kohal Xiaomi 12,8 miljoniga, kes tõstab esile käevõru. Poodium sulgus Samsungiga, kus mitmed tooted, sealhulgas JBL, registreerisid 10,5 miljonit ühikut.