contador gratis Skip to content

Karantiin: ideed kodus produktiivsemaks muuta

Karantiin: ideed kodus produktiivsemaks muuta

Kui te pole kunagi pidanud kodust tööd tegema ja vajate seda nĂŒĂŒd karantiini tĂ”ttu, vĂ”ib teil tekkida probleeme. Teie abistamiseks oleme valinud parimad ideed, et olla kodus produktiivsemad!

JÀtkake lugemist, et kÔike kontrollida ja rakendada neid oma pÀeval iga pÀev ja töötada paremini.

1. Koostage töörutiin

Koronaviiruse pÔhjustatud karantiini ajal vajalike kodutööde produktiivsemate ideede hulgas on ka selge töö- ja vaba ajakavaga rutiini vastuvÔtmine, isegi kui see erineb kontorisse minnes tavapÀrasest erinevalt.

See on ka ĂŒks kodus töötamise suurimaid eeliseid: asjaolu, et teil on tĂ€ielik vabadus otsustada, millal soovite "tualetti saada". Pidage siiski meeles, et rutiini pidamine on inimestele ka vĂ€ga kasulik, lisaks aitab vĂ€ltida jĂ€rgmisi probleeme:

  • Liiga palju tööd: kui keskendute liiga palju oma tööle, vĂ”ite end, oma pere ja oma lemmiklooma ignoreerida;
  • VĂ€ga vĂ€ike töö: rutiini puudumise tĂ”ttu on inimestel vĂ€ga tavaline harjuda oma tĂ¶Ă¶ĂŒlesannete ja ĂŒlesannete hilinemisega hilinema ning jĂ€tta kĂ”ik viimasele hetkele, mis teeb kĂ”ik stressirohkemaks.

Nimelt, planeeri oma pĂ€ev. Koostage tĂ€pselt mÀÀratletud töörutiin, millal algab aeg, lĂ”unapaus ja kui tööaeg lĂ”peb. Selle ĂŒlesande tĂ€itmisel on meil valida parimad ajahaldusvahendid!

Looge rutiinsed tööideed, et produktiivsemalt pĂŒsida

2. Looge hea töökeskkond

Teine kodune töö produktiivsuse pÔhiline idee on teile meeldiva töökeskkonna loomine ja sÀilitamine. On tungivalt soovitatav, kui vÔimalik, eraldada tuba kodust eranditult oma töö jaoks. See tÀhendab, et tuba ei lÀhe arvesse (ja halb valik).

Hea töökeskkond peab olema hÀsti korraldatud. Proovige oma lauda alati puhastada ja töö tegemiseks on vaja vaid kontoritarbeid, mis omakorda aitavad teil keskenduda, et saaksite ka edaspidi raha teenida.

Veel ĂŒks tööruumide soovitus on see, et koht on valguskĂŒllane, hĂ€sti Ă”hutatud ja tagab privaatsuse, nii et keegi teie kodust pole teel.

Kui teil on jÀÀnud raha isikliku investeeringu tegemiseks, on nĂŒĂŒd kĂ€es aeg. Meeldiv kirjutuslaud, mugavam klaviatuur vĂ”i unistuste peakomplekt on asjad, mis on kvartali tootlikkuse suurendamiseks vĂ€ga kasulikud.

3. JÀÀge mugavalt

MĂ”ned neist on eelmistes sisalduvad, mugavuse saamine on samuti vĂ€ga oluline, et saaksite Internetis töötada, olles vĂ€ga produktiivne. Kui teil ikka veel nĂ€iteks mugavat tooli ei ole, peate selle nĂŒĂŒd suurema ostmise ja seljavalude vĂ€hendamiseks peaaegu ostma.

Lisaks toolidele peate tÀhelepanu pöörama ka oma kehahoiakule. Paljud inimesed visatakse toolile, mis vÔtab lÔpuks osa nende fookusest ja pÔhjustab rohkem valu, mis teeb asja keerulisemaks. Siis istud sirgelt, jalad pÔrandal ja kÀed toetatud.

VÀltige oma voodi vÔimalikult lauda kasutamist. See vÔib tunduda mugav, kuid pÔhjustab valu kaelas ja alaseljas, mis hÀirib teie tootlikkust ja tervist.

4. Koostage ĂŒlesandeloend

Teine parim idee on olla kodus töötades produktiivsem, keskendudes lisaraha teenimisele vĂ”i peakontori reĆŸiimiga kohanemisele, ĂŒlesandeloendi koostamisele ja rutiinsetele ĂŒlesannetele, mida saate teha projektihalduse rakenduste kaudu.

Sellesse loendisse peate lisama kĂ”ik oma ĂŒlesanded, olenemata sellest, kui oluline iga ĂŒlesanne on. PĂ€rast seda, kui kĂ”ik on kirjutatud, peate selle korraldama viisil, mis teie jaoks kĂ”ige paremini sobib. Üldiselt on soovitatav olla prioriteet, ĂŒlemisel kohal, mida te kindlasti ei saa viivitada.

Ideaalis pole midagi hilisemaks, jÀrgmiseks pÀevaks. Kuid muidugi pole see alati vÔimalik ja seetÔttu on see nimekiri nii. Sellega teete kÔik, mida vajate, ja saate seda teha ilma kahjustamata. Lisaks on igapÀevaste eesmÀrkide loomine vÀga soovitatav. Nendega saate teada, et peate numbri tegemax kohus sel pÀeval.

Koostage ideaalsete ĂŒlesannete loetelu, et olla produktiivsemad

5. HÀirete kÔrvaldamine

IgaĂŒks, kes asub nĂŒĂŒd kodust tööle, vĂ”ib-olla tegeleb probleemiga, mis tekitab keskkonnas palju tĂ€helepanuhĂ€ireid. Soovitatav on piirata nende olemasolu teie ĂŒmber. NĂ€iteks kui olete inimene, kes ei saa seista ilma oma telefoni vaatamata, lahkuda vĂ”i mĂ”nes teises toas.

Sulgege kĂ”ik sotsiaalsed vĂ”rgustikud, lĂŒlitage Facebookis mĂ€rguanded vĂ€lja, kasutage enda tĂ€ielikuks isoleerimiseks hÀÀlsummutit, lĂŒlitage teler vĂ€lja ja kasutage isegi rakendusi, et suurendada fookuse vĂ”i produktiivsuse rakendusi.

See on alguses vÀga keeruline, mis teeb ruumi puhkamiseks, kus saate tÀhelepanu kÔrvale juhtida. Kui olete harjunud seda mitte kasutama, suurendage puhkemaad jÀrjest rohkem, kuni te seda enam ei vaja.

6. vaba aega

Viimane mĂ”te, et peaksite kodus produktiivsemaks jÀÀdes produktiivsemaks jÀÀma, kuna koroonaviiruse karantiin on ĂŒsna vastupidine: vaba aeg.

Selle aja jooksul saate lÔÔgastuda, tehes asju, mis teile meeldivad, olgu see siis mÔne parima tasuta mÀngu mÀngimine, mÔne Netflixi sarja vaatamine vÔi karantiini ajal vaadatava filmi vaatamine.

See aitab teil leevendada stressi lÔdvestumise tÔttu, mis alati suurendab tootlikkust. Selle toimimiseks peate olema distsiplineeritud, et mitte kulutada sellele tegevusele liiga palju aega.

Kas teil on vaba aja idee, et jÀÀda produktiivsemaks

Kas teile meeldivad karantiinis kodus töötades ideed olla produktiivsemad?

Andke meile teada, mida teie sellest artiklist arvate ja kui aitame teid kohanemisel. Samuti vaadake, kuidas tulla toime igavusega, milline on parim tasuta treeningrakendus vormis pĂŒsimiseks ja kuidas oma rutiini kodust lahkumata jĂ€lgida!