Kas 3D-toiduprinterid on sama populaarsed kui mikrolaineahjud?

Kas 3D-toiduprinterid on sama populaarsed kui mikrolaineahjud?

Ehkki sagedamini räägitakse tehnoloogiast, mida hoiame kontoris või taskutes, ei saa ükski kodu ruum kööki paremaks saadaolevate seadmete osas. Alates instrumentidest, mis täidavad kõige lihtsamalt, kuni kõige keerukamate ülesanneteni.

Kui räägime tänapäevastest köökidest, mis ulatuvad 50 aasta taha, jõuame peagi mikrolaineahju. Oleme jõudnud praegusesse perioodi ja uuendus on multifunktsionaalsetes robotites ning kui hüpata aastasse 2025, on roll 3D-toiduprinteritel.

See võib endiselt kõlada ulmena, kuid Hollandis 3D-toiduprintide konverentsil käijad usuvad, et neist printeritest saab osa tuleviku köökidest. Konverentsil avaldati piirkonna uusimad ja uuenduslikumad uudised, sealhulgas Hollandi firma ByFlow uudised, millel õnnestus puuviljaželatiinist kaaviar valmistada.

“Tuleme tagasi aega, kui mikrolaineahjud jõudsid kööki ja inimesed ĂĽtlesid, et nad ei hakka mikrolaineahjus toitu soojendama, sest nad ei saanud aru, kuidas nad töötavad. See on erinev tehnoloogia, kuid sama kontseptsiooniga. Kui inimesed köögis vaimselt selle kontseptsiooni aktsepteerivad, hakkavad nad toitu printima, ӟtles ByFlow mĂĽĂĽgijuht Marcio Barrades.

Kuigi pole veel teada, millal printer turule jõuab, on teada, et see printer on multifunktsionaalne, üliportatiivne ja kasutab materjali valamiseks tehnoloogiat (FDM). Lisaks on teil ruumi SD-kaardi sisestamiseks.

Tahvelarvutitest ja nutitelefonidest plaatideni

Saksamaa idufirma Print2Taste esitleb kollokviumile ka oma uusimat plug and play kontseptsiooni. Kasutajad joonistavad tahvelarvutisse või nutitelefoni lihtsaid kujundeid, mis seejärel trükitakse magusa želatiiniga. Teadlaste sõnul ületavad tulemused toote huvipakkuva aspekti, sest seda saab kohandada individuaalsete toitumisvajadustega.

“See sõltub alati inimesest, seetõttu on see isikupärastatud,” ĂĽtleb Print2Taste kontseptsiooni looja Melanie Senger. “Kui kellelgi on D-vitamiini puudus, võite lisada veidi, kui kellelgi on puudus muudest muudest toitainetest, mida te ei tarbi, võite lisada natuke energiat valgu või rasva kujul.”

Erinevalt teistest toiduprinteritest plaanib idufirma mĂĽĂĽa printeri, nimega Bocusini, ja komplekti, mis muudab tavalised 3D-printerid toiduprinteriteks. Ja projekti arendamise tingimuste tagamiseks otsib ta rahastamist Kickstarteri kaudu alates 12. maist.

Kuigi 3D toidutrükitööstus alles sündis, viivad ettevõtteid ja ettevõtjaid läbi mõned katsed ja katsed, kes ei kujuta tulevast kööki ette seda tüüpi seadmeteta. Kas 2025. aastaks saavad need sama populaarseks kui mikrolaineahjud?

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi