contador gratis Skip to content

Kas Airbnb-le saab usaldada? Vaadake seitset ohutusnõuannet kodu rentimiseks kohapeal Tootlikkus

Kas Airbnb-le saab usaldada? Vaadake seitset ohutusnõuannet kodu rentimiseks kohapeal Tootlikkus

Airbnb on praegu juhtiv puhkuse rentimise platvorm maailmas, kuid mitte ilma püünisteta. Ettevõte reklaamib umbes seitset miljonit majutuskohta 191 riigis, ületades planeedi viie suurema hotelliketi pakkumisi. Öö läbi elas tubades ja kogu maailmas teenindusmaaklerite juures vaid kaks miljonit inimest.

LUGEGE: rakendus leiab väga odavad lennupiletite hinnad; oskan kasutada

Need numbrid võivad põhjustada enesekindlust, kuid peate olema tähelepanelik, et te ei ootaks. See on Airbnbi levinum pettus ja kuidas kaitsta end ohvriks sattumise eest.

Vaadake näpunäiteid enese kaitsmiseks Airbnb fotopettuste eest: Karen Malek / TechTudoVaadake näpunäiteid enese kaitsmiseks Airbnb fotopettuste eest: Karen Malek / TechTudo

Vaadake näpunäiteid enese kaitsmiseks Airbnb fotopettuste eest: Karen Malek / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Enamik korduvaid pettusi Airbnb-s hõlmab sageli välismaksete küsimist. Näiteks pangaülekandega hostimise eest tasumisel saavad petturid väärtusele kohe juurde pääseda, ilma et peaksid midagi rentima. Lisaks sellele ei pea tavaline inimene isegi veebisaidil kinnisvara rentimise protsessi lõpule viima, mis takistab ohvrit vähemalt halva otsuse tegemisel.

Muudel juhtudel võivad keerukamad pettused teha Airbnbi tehtud tehinguid ja hõlmata mingit kava, et külalised õigel ajal kokku kutsuda, et saada platvormilt ülekandeid. Oktoobris The New York Timesi teatatud olukord näib olevat järgmine: külaline teatab mõni aeg enne sisenemist, et majutusega on midagi valesti ja talle pakutakse ajutist kohta. Kõik selleks, et Airbnb ei blokeeriks hostile makseid.

Mõnikord ei pruugi peremees isegi seal olla. Ameerika ajalehe teatatud juhtum paljastas lõpuks petturite võrgustiku, kus oli mitu võltsreklaami, kus kasutati ühekordseid telefoninumbreid, Internetist varastatud fotosid ja isegi võltsreitinguid koos mõne aktiivse reklaamiga. Võrk koostas nende majutuskohtade kohta häid ülevaateid, et see näeks välja reaalne.

1. Kontrollige kinnisvara hindamist

Kinnisvaraülevaated peaksid alati olema lähtepunktiks majutuskohtade analüüsimisel Airbnb-s. Lugege hoolikalt eelmisi külaliste arvustusi, et kontrollida mitte ainult reklaamides olevate fotode õigsust, vaid ka peremehe sobimatut käitumist.

Vale hindamise vältimiseks kontrollige viie tärniga kasutajaprofiile ja proovige teada saada, kas nad reklaamivad ka majutuskohti. Olge ettevaatlik, kui keegi ütleb, et ta elab samas linnas, kus tal on kohta rentida.

Tutvuge teiste kĂĽlaliste tehtud hindamistega Foto: Reproduo / Paulo AlvesTutvuge teiste kĂĽlaliste tehtud hindamistega Foto: Reproduo / Paulo Alves

Tutvuge teiste kĂĽlaliste tehtud hindamistega Foto: Reproduo / Paulo Alves

2. Otsige hostilt muid ĂĽlevaateid

Ärge pidage kinni reklaamide arvustustest. Klõpsake hosti fotol, et pääseda juurde tema profiilile ja kontrollida, kas on arvustusi, mille on teinud inimesed, kes elavad muudel tema reklaamitud kinnisvaradel. See samm aitab välja selgitada, kas inimesel on varem probleeme olnud ja ta otsustas halbade arvustuste ilmumise vältimiseks sama kohta uuesti reklaamida.

Samamoodi on hostilt rohkem arvustusi otsides võimalik teada saada, kas see on usaldusväärne isegi siis, kui majutuskohtadest teatatakse hiljuti, võib ühel inimesel olla platvormil mitu rentimiskohta. Üldiselt on Super Host-tihenditega masinad usaldusväärsemad.

3. Olge liiga madalate hindadega ettevaatlik

Uute kodude kaunite kaunistustega ja asukohtadega, millest väga turismilinnades ei saa ilma jääda, on tavaliselt kõrged hinnad. Seega olge ettevaatlik, kui nende omadustega koht on liiga odav. Petturid kasutavad ära suurt nõudlust linnades, kus on väga hõivatud, et meelitada ligi neile, kes otsivad kulutasusid, seetõttu on oluline teha palju uuringuid, et teada saada valitud kuupäeva keskmine kohahind: kui väärtus on tavapärasest palju madalam, on oluline kapteni analüüs kahekordistada. koju, et tagada reklaami õiguspärasus.

Vaadake, kas hostil on kommentaare teistelt kinnisvaraobjektidelt Foto: Reproduo / Paulo AlvesVaadake, kas hostil on kommentaare teistelt kinnisvaraobjektidelt Foto: Reproduo / Paulo Alves

Vaadake, kas hostil on kommentaare teistelt kinnisvaraobjektidelt Foto: Reproduo / Paulo Alves

4. Kui kahtlete, otsige Google'ist atribuute

Fotode autentsuse uurimisel on üks viis Airbnb-reklaamide tõelisuse tagamiseks. Laadige alla reklaamipilt ja tehke Google'is vastupidine otsing, et näha, kas pilt ilmub mõnel teisel saidil. Kui sama tuba, maja või korterit reklaamitakse mujal, on võimalik pettustega hakkama saada.

5. Suhtle alati Airbnb kaudu

Oluline on hoida kogu suhtlus hostiga alati Airbnb vestlustööriistal endal. Teenuses saadaoleva vestluste ajaloo abil saab ettevõte hõlpsamini vahendada võimalikke konflikte võõrustajaga ja vajadusel kiiremini tagasimakseid teha. Seetõttu on oluline vältida telefonitsi, WhatsAppis või e-posti teel rääkimist.

Kasutage vestlust enne tellimist vestlemiseks vestlusega ja küsige majutuse kohta küsimusi. Küsige korteri asukoha ja pakutavate võimaluste kohta, et vähendada saabumisel pettumuse võimalust. Sisseregistreerimise kuupäeval määrake sisenemisaeg ja uurige, kas keegi ootab teid, töötaja vabastas kande või pääsukoodi. Lahkudes veenduge, et kõik oleks korras, ja teavitage võtmesaadetist.

Kasutage hostiga suhtlemiseks Airbnb vestlust Foto: Reproduo / Paulo AlvesKasutage hostiga suhtlemiseks Airbnb vestlust Foto: Reproduo / Paulo Alves

Kasutage hostiga suhtlemiseks Airbnb vestlust Foto: Reproduo / Paulo Alves

6. Dokumenteeri ja teata probleemidest kiiresti

Kui majutusega on probleeme, loetlege probleem ettevõtte vestluses ja tehke vajadusel pilt kohast. Kui midagi läheb valesti, teatage sellest viivitamatult omanikule, tagamaks, et teilt lahkumise eest tasu ei võeta. Näiteks puhastusprobleeme saab tõestada esimesel päeval tehtud fotode abil, millest saab teada Airbnb-kommunikaatori kaudu.

Kui aga toimub vestlus WhatsApi kaudu, ärge ignoreerige: printige ja saatke Airbnb-i vestlus, kui peate midagi tõestama. Video- ja paberdokumendid, näiteks kviitungid ja osaliselt tasutud arved, aitavad samuti nõudeid tugevdada. Isegi kui tundub, et kõik läheb hästi, on see siiski hästi toetatud, kui peate viibimise lõppedes esitama kaebuse.

7. Ärge kunagi tehke makseid väljaspool saiti

Ärge kunagi tehke makseid ülekandega ja muude meetoditega, mida Airbnb ei vahendanud. See kehtib eriti broneerimise ajal, kuid pooleli jäädes on võimalik ka kulusid tekitada, kas pikendada broneeringut või maksta võõrustaja nõutavad maksud ja sissemaksed. Lisakulud, pidage meeles, tuleb reklaamis alati lahti seletada, et sellest külalistele ette teatada. Ükskõik mis põhjusel, makske alati Airbnb abil.

Broneeringu keskel avage rakenduse reisimenüü või veebisait ja valige majutuse ekraanil suvand Saada raha. Võõrustaja saab summa tavapäraselt kätte ja klient on kindel, et Airbnb teab tehingust ja saab olla kaasatud pooltevaheliste võimalike vaidluste vahendamisse.

Airbnbi ja The New York Timesi kaudu

Kuidas lõpetate kinnisvara ostulepingu? Esitage TechTudo foorumis küsimusi.

99POP: kuidas võidusõiduraha eest maksta

99POP: kuidas võidusõiduraha eest maksta