Kas Airbnb on usaldusväärne? Tutvu veebisaidil seitsme kodu rentimise ohutusnõuandega

Airbnb on praegu maailma juhtiv puhkuserendi platvorm, kuid see pole ilma lõkideta. Ettevõte reklaamib umbes seitset miljonit majutust 191 riigis, ületades maailma viie parima hotelliketi omi. Öösel elab tubades ja kõikjal vaheteenustega kaks miljonit inimest.

LOE: Rakendus leiab väga odavaid lennupileteid; oska kasutada

Need numbrid võivad tekitada enesekindluse tunde, kuid peate olema ettevaatlik, et mitte varitsusse sattuda. Siin on kõige levinumad pettused Airbnb-s ja kuidas end selle ohvriks langemise eest kaitsta.

1/4 – vaadake näpunäiteid Airbnb pettuste eest kaitsmiseks – Foto: Karen Malek / TechTudo

Vaadake meie näpunäiteid enda kaitsmiseks Airbnb pettuste eest – Foto: Karen Malek / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Enamik Airbnb-s korduvatest petuskeemidest hõlmab sageli välismaksete küsimist. Näiteks pangaülekandega majutamise eest tasumisel saavad petturid juurdepääsu kohe väärtusele, ilma et oleks vaja midagi rentida. Pealegi pole pahalastel vaja isegi veebisaidil kinnisvara üürimise protsessi lõpule viia, mis takistab ohvritel vähemalt halba otsust langetamast.

Muudel juhtudel võivad keerukamad pettused viia Airbnb tehinguteni ja hõlmata mingisugust skeemi, et külalised õigeaegselt mähkida platvormilt ülekannete vastuvõtmiseks. Oktoobris The New York Timesis kajastatud olukord nägi välja selline: külalistele teatati hetki enne sisseregistreerimist, et majutusega on midagi valesti ja pakutakse ajutist asukohta. Kõik selleks, et takistada Airbnb-l hostidele makseid blokeerimast.

Mõnikord ei pruugi peremeest isegi läheduses olla. Ameerika ajalehe kajastatud juhtum näitas lõpuks mitmete võltsreklaamidega petturite võrku, kus kasutati ĂĽhekordselt kasutatavaid telefoninumbreid, Internetist varastatud fotosid ja isegi võltsitud hinnanguid – mõne aktiivse reklaami korral loob võrk oma majutuskohtadele häid ĂĽlevaateid, et see näeks välja tõeline. .

1. Kontrollige kinnisvara ĂĽlevaateid

Kinnisvara ülevaated peaksid alati olema Airbnb-s majutuskohtade ülevaatamise lähtepunktid. Lugege hoolikalt läbi varasemad külaliste arvustused, et kontrollida mitte ainult reklaamis olevate fotode õigsust, vaid ka hostide ebasobivat käitumist.

Eksitavate arvustuste vältimiseks kontrollige nende kasutajate profiile, kes on neile andnud viis tärni, ja proovige teada saada, kas nad reklaamivad ka majutust. Olge ettevaatlik, kui keegi ütleb, et elab samas linnas, kus tal on üürikoht.

2/4-st Uurige teiste kĂĽlaliste arvustusi – Foto: Reproduction / Paulo Alves

Tutvuge teiste kĂĽlaliste arvustustega – Foto: Reproduction / Paulo Alves

2. Otsige hostilt muid ĂĽlevaateid

Ärge kinni reklaami auastmest. Klõpsake saatejuhi fotol, et pääseda juurde tema profiilile ja vaadata, kas inimesed on arvustanud inimesi, kes elavad muudes nende reklaamitud objektides. See samm aitab välja selgitada, kas inimesel on varem probleeme olnud, ja otsustada halba arvustuste kuvamise vältimiseks sama kohta uuesti reklaamida.

Samamoodi on peremehelt rohkem arvustusi otsides võimalik teada saada, kas see on usaldusväärne ka siis, kui majutusest teatati hiljuti – ĂĽhel inimesel võib olla platvormil mitu ĂĽĂĽrikohta. Ăśldiselt on “Super Host” pitseriga hostid usaldusväärsemad.

3. Olge liiga madalate hindadega ettevaatlik

Uutel kodudel, millel on ilus sisustus ja mis on väga turistikates linnades unustamatu asukoht, on tavaliselt kõrged hinnad. Seega ole ettevaatlik, kui nende omadustega koht on liiga odav. Petturid kasutavad väga hõivatud linnades suurt nõudlust, et meelitada raha hinna ja kvaliteedi suhet otsima, seega on oluline teha palju uuringuid, et teada saada valitud kuupäeva koha keskmine hind: kui väärtus on tavapärasest palju madalam, on oluline kahekordistada arvustusi saate oma hostilt veenduda, et reklaam pärineb seaduslikust asukohast.

3 4-st Vaadake, kas hostil on arvustusi teiste omaduste kohta – Foto: Reproduction / Paulo Alves

Vaadake, kas hostil on kommentaare teistelt majutusasutustelt – Foto: Reproduction / Paulo Alves

4. Kui teil on kahtlusi, otsige kinnisvara Google’ist

Ăśks võimalus tagada, et Airbnb nimekirjad oleksid tõelised, on fotode autentsuse uurimine. Laadige reklaamipilt alla ja tehke Google’is pöördotsing, et näha, kas see ilmub muudel saitidel. Kui sama tuba, maja või korterit mujal reklaamitakse, on võimalik pettustega toime tulla.

5. Suhtle alati Airbnb kaudu

Oluline on hoida kogu suhtlus hostiga Airbnb enda vestlustööriistade abil. Kui teenuses on saadaval vestlusajalugu, saab ettevõte hõlpsamini vahendada võimalikke konflikte hostiga ja jätkata vajaduse korral kiiremat tagasimakset. Seetõttu on oluline vältida telefoni, WhatsAppi või e-posti teel rääkimist.

Kasutage vestlust, et enne broneerimist hostidega vestelda ja majutuse kohta kĂĽsimusi esitada. Uurige korteri asukohta ja pakutavaid mugavusi, et vähendada saabumisel pettumuse võimalust. Sisseregistreerimise kuupäeval määrake sisseregistreerimise aeg ja uurige, kas keegi ootab teid – mõnikord kustutavad töötajad sissekanded või pääsukoodid. Lahkudes veenduge, et kõik oleks korras ja teavitage võtmete kättetoimetamisest.

4/4 Kasutage hostidega suhtlemiseks Airbnb vestlust – Foto: Reproduction / Paulo Alves

Hostidega suhtlemiseks kasutage Airbnb vestlust – Foto: Reproduction / Paulo Alves

6. Dokumenteerige probleemid ja teatage neist kiiresti

Kui majutusega on probleeme, registreerige probleem ettevõtte vestluses ja vajadusel tulistage asukoht. Kui midagi läheb valesti, teavitage sellest kohe omanikku, veendumaks, et lahkumisel pole midagi kantud. Näiteks koristamisega seotud probleeme saab tõestada esimesel päeval tehtud fotode kaudu ja neist saab teada Airbnb suhtlejate kaudu.

Kui aga WhatsAppi kaudu toimub vestlus, siis ärge ignoreerige seda: tehke trükk ja saatke Airbnb-vestlus, kui peate midagi tõestama. Nõudeid aitavad põhjendada ka video- ja paberdokumendid, näiteks eraldi tasutavad kviitungid ja arved. Isegi kui tundub, et kõik läheb hästi, toetage vajadusel kaebuse esitamist peatumise lõppedes.

7. Ärge kunagi tehke väljapoole makseid

Ärge kunagi tehke makseid pangaülekandega ega muul viisil, mida Airbnb ei vahenda. See kehtib eriti broneeringu tegemise ajal, kuid peatumise ajal on võimalik tasuda ka broneeringu pikendamise või võõrustaja nõutavate maksude ja tagatisraha tasumise korral tasusid. Pidage meeles, et lisakulusid tuleks alati reklaamis kirjeldada, et külalised teaksid sellest eelnevalt. Ükskõik mis põhjusel makske alati Airbnb kaudu.

Broneerimise keskel minge rakendusest või veebisaidilt menĂĽĂĽsse “Reisid” ja valige majutuskuval valik “Saada raha”. Saatejuht saab tavapärase summa ja klient on kindel, et Airbnb on tehingust teadlik ja suudab osaleda osapoolte vaheliste vaidluste vahendamisel.

Airbnb ja The New York Timesi kaudu

Kuidas lõpetada kinnisvara ostuleping? Esitage küsimus TechTudo foorumis.

99POP: võidusõiduraha maksmine

99POP: võidusõiduraha maksmine