Kas Apple muutis oma tootetsĂĽkli kaheks versiooniks aastas?

Kas Apple muutis oma tootetsĂĽkli kaheks versiooniks aastas?

Kui Apple käivitas oktoobris neljanda põlvkonna iPadi ja iPad mini, murdis Apple oma peaaegu pĂĽha tootevärskenduse tsĂĽkli. Selle muutuse põhjuste selgitamiseks on palju hĂĽpoteese, kuid Horace Dediu, asĂĽmco, tuues välja ĂĽhe, mis võib olla veidi hirmutav: Apple toob turule uued iPadid ja iPhone’id iga kuue kuu tagant.

Apple uuendas teise kvartali jooksul kõiki oma peamisi tooteid (iPhone, iPod, iPad ja Mac), mida pole kunagi juhtunud. Samuti tuleb iPhone 5 turule vähemates aegades, see on hädavajalik, kui ettevõte soovib aasta jooksul turule tuua kaks nutitelefoni.

Põhjuste seas, mis ajendavad Apple’i toote turuletoomist kiirendama, on kaks peamist vaenlast: tarbijate ootusärevus ja konkurentsi käivitamine. Väljalaskekuupäevana iProducts Ettearvatavalt tutvustasid Samsung ja teised ettevõtted oma tsĂĽkli keskel oma tooteid ära kasutades. Kui kuulutate välja kaks iPhone’i / iPadi aastas, on nende vastu võitlemine palju lihtsam.

Küsimärgi all Apple'i logo

Isegi heade argumentidega arvan siiski, et see stsenaarium ei täitu. Ma ei kahtle, et Apple suudab turule tuua kaks iPhone’i ja iPadi põlvkonda aastas, kuid usun, et Apple jätab aasta alguse suureks turule toomiseks vabaks. Samuti on palju mõttekam iPadi turule toomine oktoobris kui märtsis, sest nii siseneb Apple jõuluperioodi uue riistvaraga, mitte millegagi, mis on välja antud ĂĽle ĂĽheksa kuu tagasi.

Kui see jätkub iga-aastaste väljaannetega, on 2013. aasta algus endiselt suur küsimärk. Uus Mac Pro, Apple TV / “iTV” või mõni muu toode, millest me ei tea? Ma ei tea, aga midagi on tulemas. Midagi suurt.

[via GigaOM]