contador gratis Saltar al contenido

Kas Google Apps on täielik?

Google Appsi logo

Google Appsi logoOlen mõelnud selle teema kirjutamisest juba mitu kuud. Olen siiski edasi lükanud, kuna on vaja uudiseid avaldada ja ka ajapuudust. Täna on selle vältimatuks teinud üks asjaolu: uudis, mille Google lõpuks käivitas oma veebiandmebaasi.

See on väga oluline uudis, sest kui see kinnitatakse, paneb see Google'i konkureerima konkureerival andmebaasiturul, kus praegu domineerib Google Oracle, IBM ja Mikrot, kuid suure erinevusega: need ettevõtted pakuvad tooteid, mis on kliendi CPD-s, samas kui BigTable näib olevat toode, mis asub täielikult veebis (võib-olla koos mõne versiooniga traditsioonilises vormingus). Mind ei üllata see teave, sest Google on suur andmebaaside tootja, mida kasutatakse nende enda rakendustes. Tegelikult usun, et see on üks järgmistest Google Appsi toodetest, kuid tunnistan, et usun, et nad pakuvad kõigepealt väikest, hõlpsasti kasutatavat toodet, mis konkureeriks Microsoft Accessi ja Microsoftiga. Oracle Database Lite, võrguühenduseta maailmas ja koos Zoho DB & ImportVeebimaailmas näib see siiski olevat toode, mis on võimeline töötlema suures koguses andmeid nii kodukasutajatele kui ka väikestele, keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Kuid Google Apps pole lihtsalt andmebaas, seda veel pole. Tal juba on Gmail, Google Talk, Google Calendar, Google Docs, Google Sites, Page Creator, Main Page, Control Panel, API ja Postini turvateenused.

Kuid see ei tähenda, et ta oleks valmis. Vastupidi. BigTable on tulevikus vaid veel üks samm strateegias, mille eesmärk on panna inimesi ja organisatsioone oma andmeid ja dokumente õigesti talletama veebipilv. Ja see näib olevat eesmärk, mida Google on alates GMaili käivitamisest taotlenud.

Kui soovite seda teed jätkata, peate käivitama ka kauaoodatud GDrive. Kuid ma ei saa sellega peatuda. Idee saamiseks lihtsalt konkureeri Zoho, mis pakub lahendusi ettevõtetele veebis, tuleb välja töötada projektijuht, kliendisuhete süsteem (CRM), arveldussüsteem, koosoleku juhtimine koos videokonverents ja personalijuhtimine. Teisisõnu, see peab arendama kogu süsteemi ERP ja CRM.

Selgub, et Zoho pole isegi selle segmendi liider veebiturul, kus domineerib Müügipersonal, keskendub ettevõte siiski CRM-ile. Selles ei mainita isegi konkurentsi Microsofti, Oracle'i ja SAP.

Kui aga arvate, et Google võib ellu jääda. Ma arvan, et ei. Usun, et kui ta tõesti kaalub oma pikaajalises strateegias rändeteenuste pakkumist kõigilt ettevõtetelt veebi, peab ta konkureerima otse Microsofti, Oracle, SAP ja Salesforce'iga. Võib-olla isegi osta Oracle või SAP ja ka Müügipersonal (see juba Google'i arvates ja tundub nüüd olevat veel üks siht). Lõppude lõpuks, kui see on tõesti strateegia, laske Googleil sellesse investeerida Andmete ladustamine, Andmete kaevandamine, Äriteave, ECM / GED ja Tarneahela juhtimineLisaks loomulikult spetsialiseerumine iga majandussektori jaoks. See on miljonäride turg ja sellest on raske lahkuda. See polnud aga asi, kuhu ta nüüd siseneda võis. Kui ta konkureerib, peab ta seda tegema mõne aasta pärast ega pääse suuremate ühinemiste ja ülevõtmiste protsessist.

Et anda teile ettekujutus selle turu olulisusest, pakun teile ühte fakti: enamik USA maksumaksjaid teatavad oma tulumaksu Indias asuvate raamatupidajate kaudu. Dokumendid saadetakse digitaalselt ECM / GED süsteemi kaudu. See on ainult jäämäe tipp, mis kipub lähiaastatel hüppeliselt kasvama.

Mida ei räägitud järgmise BigTablei väljalaske alguse kohta avaldatud uudistes, mis võiksid, kes teab, sellesse rakendusse manustada, mõned andmelaonduse ja äriteabe funktsioonid. Ser? Ma ei tea, aga mulle tundub see võimatu, sest ettevõttel on kindlasti nende teadmiste sisemine kogemus.

Meie jaoks on oluline järgida lähiaastatel Google'i trajektoori, et näha, kas strateegia tuleb tõesti nii. Üks asi näib siiski kindel: Google'i rakendused see pole kaugeltki täielik.