Kas Google ei usu enam omaenda (materjali) kujundusse?

See tuleb ja läheb alati koos Google’i ja selle ajatu materjalikujundusromaaniga. Värskeimad värskendused YouTube’is ja Google Keepis ajavad meid segadusse. Mis on Big G visuaalse joonega?

Rakenduse värskendus on tavaliselt tĂĽhine sĂĽndmus, välja arvatud juhul, kui see toob kaasa olulisi muudatusi. Seekord jäid kaks märkmete ja YouTube’i värskendust silma ilma suuri uudiseid toomata.

Mida seostate tavaliselt Google’i uue disainifilosoofiaga Materjalidisain, mida algselt tutvustati Android Lollipopiga? Esiteks erinevad tasandid, mis ĂĽksteisest sõltumatult kattuvad. Teisel hetkel võime mõelda ka hõljuva tegevuse nupule (FAB). See on ĂĽmmargune nupp, mis kuvatakse nii mõne Google’i rakenduse paremas alanurgas kui ka materjalide kujunduse kasutanud kolmandate osapoolte teenustes. See võib sisaldada väga olulisi otseteid, näiteks sõnumi kirjutamine või marsruudi korraldamine.

Uskumatu FAB-i aeglane lõpp?

Keepi rakenduse uusima värskendusega kaovad need nupud lihtsalt ära. Selle asemel on meil nüüd ekraani allosas dialoogiboks märkmete kirjutamise võimalustega. See võib olla tühine detail, kuid miks Google eemaldas oma materjalikujundusest silmatorkava funktsiooni? Rääkimata sellest, et uus lahendus võtab rohkem ruumi ja pole sugugi nii ilus.

google keep fab

Google Keep: paremal FAB ja vasakul dialoog. / © ANDROIDPIT

Google Keep – märkmed ja loendidInstallige Google Playsse

Google’i dieet: hamburgeri lõpp?

Ja siis veel YouTube ja hamburgerimenüü. See on parempoolses ülanurgas kolme horisontaalse joonega menüü, mis sisaldab selliseid valikuid nagu seaded ja konto haldamine. Materjalikujunduse abil on Hamburgeri menüü välimus ümber sõnastatud, kuid eelmise värskendusega (nagu ennustati eelmises APK analüüsis) see kadus ja asendati kolme samade valikute ikoonidega vahelehega.

Sa tuubi menĂĽĂĽ

Külgmenüü (vasakul) on kadunud ja mõnedel kasutajatel on ülemisel ribal (paremal) ilmunud ikoonid. / © ANDROIDPIT

YoutubeInstallige Google Playsse

Märk materjalidisaini kapitaalremondist või lihtsalt Androidi visuaalse filosoofia täpsustamine? Jätke oma muljed allpool toodud kommentaaridesse.