Kas jagada internetis “sõidudega” reise või jagada autot? On tingimusteta fänne ja häid lugusid

Kokkuhoiufaktorit tõi välja ka Ricardo Botelho kui inimene, kes alustas seiklust sõidumaailmas, kuid portugallased tõid “kõige tõenäolisemate marsruutide ja sõiduplaanide” välja ka punktina nende alternatiivide kasuks, mitte auto enda kasutamisele.

Ehkki üheks põhjuseks, miks portugallased entusiastlikult autode ja mootorrataste jagamissüsteemist kinni pidasid, nimetati ohutust, näiteks Citydrive, A 24/7 linn ja eCooltra või teenus Via Verde Carpooling, on ka ruumi hirmutamiseks, nagu selgitas SAPO TEK-ile Bla Bla Mobil ja Facebooki kellamängude grupi sagedane kasutaja mänedžer Fábio Vasques.

“Olen Itaalias Como järve ääres ja tahan minna Nizzasse. Ootasin kaks tundi oma sõidukit ja sõna otseses mõttes arvasin, et juht ei ilmu kohale ja mul polnud muud valikut. Sel ajal lööb süda kiiremini ja me mõtleme alati, kas see platvorm on rohkem väärt kui traditsiooniline transport ”. Kuid see kogemus ei pannud teda alla andma.

Carolina Vaz-Pires ei kahtle, et see variant on parem alternatiiv. Mitte ainult sellepärast, et see platvormile meeldib uberPOOL “FĂĽĂĽsilist raha ei kaasne, veebimaksed hoiavad muudatuste ja arvetega probleeme”, vaid seetõttu, et need on mugavam võimalus, mis läheb tavaliselt otse sihtkohta, ilma rongide ja busside nagu pidev transport peatamata.

Fábio Vasquesi jaoks on see olenemata valitud teenusest midagi enamat kui kulutuste jagamine sõprade, tuttavate ja isegi võõrastega.

„Jagamine on midagi enamat kui kulude jagamine, see aitab sageli teisi. See annab meile midagi ja laseb neil meie ruumi “siseneda”, “sõnas ta, lisades, et ka” uute inimestega kohtumine ja kogemuste jagamine “on väga oluline.

“Usun, et olen nii paljude sõitude keskel kohal olnud inimeste elus mõnel olulisel ajal” ja toon näiteid juhtumitest, “kes on aasta ringi reisinud, kes lähevad tööintervjuudele, kes vahetavad linna. ametialastel põhjustel või kes ĂĽllataks pereliikmeid ”.