contador gratis Saltar al contenido

Kas kasutada või mitte kasutada jälgimisrakendust COVID-19? See on usaldus, aga ka pandeemiaga võitlemise tõhusus – rakendus

Kas kasutada või mitte kasutada jälgimisrakendust COVID-19? See on usaldus, aga ka pandeemiaga võitlemise tõhusus - rakendus

Mõnedes maailma riikides ja eriti Euroopas valmistatakse ette rakendusi, et jälgida COVID-19-ga nakatunud kodanike liikumist ning hoiatada ametivõime ja / või teisi lähedalasuvate olukordade eest, mis võivad edastada. Erinevaid tehnoloogiaid kasutades on mitmeid lahendusi ning Apple ja Google on välja töötanud API, mis võimaldab hõlpsamat integreerimist iOS-i ja Androidi opsüsteemidega. Kuid poleemika oli intensiivne paljude kasutajate ja inimõigusorganisatsioonide vahel, kes hoiatasid võimalike eraelu puutumatuse rikkumiste eest.

Need ja muud probleemid tekivad teises APDC veebiseminaril, mis on pühendatud COVID-19 digitaalse kontakti jälgimisele, kus Port Mani ülikooli ehitusteaduskonna täisprofessor ja INESC TEC direktorite nõukogu esimees Jos Manuel Mendona koordineerib kõiki taotluste esitamise projekte mobiil, Paulo Portas, jurist, poliitik, kommentaator ja Portri ülikooli rahvatervise instituudi president Henrique Barros, Porto arstiteaduskonna täisprofessor ja IEA – Rahvusvahelise Epidemioloogilise Assotsiatsiooni president. Ehkki nad ei nõustu kõigi punktidega, soovitavad kolm eksperti kodanike jälgimiseks lahendusi, kuid peavad alati olema kindlad, et järgivad poliitikat ja säilitavad privaatsuse.

Idee, et ainult jälgimisseadme kasutuselevõtmisega oleks võimalik pandeemia levikule vastu panna, eriti nüüd, kui hädaolukord on lõppenud ja deflatsioonietapp on alanud, on Jos Manuel Mendona esitlus, kes tutvustas üksikasjalikult rakenduse STAYWAY COVID-19 toimimist.

Kui määratlus puudub, kasvab isiklik kontakt dramaatiliselt ja filtreerimine nõuab traditsioonilisest lähenemisviisist rohkem, ütles professor, viidates sellele, et käsitsi süsteem ei saa hakkama ja teave muutub üha ebatäielikumaks.

Rakenduse kasutamine hõlmab alati vabatahtlikku osalemist ning anonüümsete ja umbisikuliste koodide jagamiseks kasutatakse tehnoloogiat Bluetooth, nii et kui kasutajal on diagnoositud COVID-19, jagatakse viimase 14 päeva jooksul edastatud koode avalikult turvalisel platvormil. Nagu projekti koordinaator rõhutas, juhtub see ainult kasutaja nõusolekul ja nakkuse kinnitanud arsti legitiimsusel.

Mobiilirakendus laadib perioodiliselt alla nakatunud inimese koodi, mis ületab teavet. Võimaliku edastamise korral ja kasutaja teavitab rakendust sellest, et ta peab pöörduma tervishoiuteenuste poole

Seda toimimismeetodit selgitati intervjuus SAPO TEK-ile ja Jos Manuel Mendona garanteeris, et see on struktuurilt lihtne, kuid kogu andmete privaatsus on tagatud. Kõik koodid on anonüümsed, juhuslikud ja mitte anonüümsed. Ärge jätke telefoni, ainult siis, kui olete vabatahtlikult ja koos arsti tõendiga, asetage see platvormile, selgitab professor, lisades, et kõik koodid eemaldatakse 14 päeva pärast ja süsteemi hindab kaitsekomisjon mõjuhinnangutega. Riiklikud andmed koos koodidega, mis on avalikult kättesaadavad ja riikliku küberturvalisuse keskuse auditeeritud.

STAYWAY COVID-19 rakenduse testimist viib läbi INESCTECi meeskond koos kahe universumis oleva idufirmaga, võtmehoidjaga ja UbiRideriga ning kuu lõpus ehk kahe nädala jooksul tuleb see avaldada Apple'i kauplustes ja Google'is ning alla laadida ja Portugali kasutajad aktiveerida, aga ka koostalitlusvõime loogikas teiste väljatöötatavate Euroopa lahendustega.

Paulo Portas tõstatas oma kõnes mitmeid õigusi, vabadusi ja tagatisi puudutavaid küsimusi ning toetas seda lahendust, teades riske, mida ta võiks kanda. Raamides autoritaarsetes ja demokraatlikes mudelites toimuvat, täheldab ta, et parema tulemuse saavutavates Aasia riikides on määravaks teguriks erineva tõhususe ja tõhususega digitaalsete tööriistade kasutamine, arvestades, et neid kasutatakse ülekandeahela katkestamiseks ning ühitada osaline kinnine või osaline deflatsioon elanikkonna minimaalse ohutusega rahvatervise osas. de facto vaatluste kohaselt pole selle kohta ideoloogiat, ütles ta.

Seda, kuidas Euroopa sellele probleemile lähenes, nägi Paulo Portas murelikult, kuna viivitus kestis mitu kuud kuni pool kuud, mis mõjutas tervist ja majandust, kuid rõhutas, et Portugali jaoks on oluline keskenduda headele lahendustele.

Oleme osalise deflatsiooni alguses ja oleme liiga hilja, kuna on suurenenud saastumise oht. Ainus viis osalise deflatsiooni ohutuks muutmiseks on ülekande jälgimine, väites ta, et rakendus aitab vältida epideemia teist lainet. Ta tunnistab siiski riske, mis võivad tekkida kogutud andmete kasutamisel muudel eesmärkidel.

Stetoskoop ja pusletükid

Epidemioloog Henrique Barros, kes juhib Porto ülikooli ülikooli rahvatervise instituuti, kes on STAYWAY COVID-19 rakenduse väljatöötamise partner, toetab ka otsingurakenduse kasutamise eeliseid, kuid pidage meeles, et see ei asenda inimlikku poolt, tehes võrdluse stetoskoobiga, mis aitab auskultatsiooni luua ja liigub edasi vaatega, et üks tükk Rohkem mõistatusi aitab vastus leida.

Käigukasti käsitsi tuvastamisel on probleem. Ma ei mäleta kõiki inimesi, kes on viimastel päevadel minuga koos olnud, selgitas Porto ülikooli Instituto de Sade Pblica president.

Kuid selleks, et tõhusus oleks efektiivne, peavad inimesed seda [rakendust] kasutama, hoiatab Henrique Barros, arvestades Singapuri kontot, kus rakendust kasutab vaid 20% elanikkonnast, mis tähendab, et kohtumisvõimalus väheneb 4% -ni. See rakendus on efektiivne, kui seda kasutab 60% inimestest, tunnustades õpetajaid, kes näitavad üles usaldust andmeturbe vastu ja asjaolu, et teabe avaldamise võti on arsti juures.