Kas kasutate Facebooki ja oma ettevõtte e-posti jaoks sama parooli? Ära

Ajal, mil mobiilseadmed ja veebiplatvormid levivad peaaegu pahaloomulisel ja kontrollimatul viisil, peetakse iga kasutatava teenuse jaoks erinevate paroolide ja kasutajanimede loomist ja meeldejätmist psühholoogiliselt terviklikuks ülesandeks.

Sel põhjusel kasutavad paljud kasutajad kõigis sotsiaalvõrgustikes, e-posti teenustes ja muudes digitaalsetes platvormides, kus nad on registreeritud, samu juurdepääsunõusid – või väga vähe variatsioone.

Kuid see tõstatab erinevaid turvaküsimusi, eriti kui neid volitusi kasutatakse ka professionaalsetes süsteemides ja kontodel.

Hollandi ettevõtte Gemalto hiljutine uuring näitas, et 90% ettevõtete IT-spetsialistidest on mures, et selline tava võib kahjustada organisatsiooni arvutivõrkude turvalisust ja jätta nad rünnakute suhtes haavatavaks.

Kuid 68% nendest spetsialistidest tunnevad samal ajal mugavust juurdepääsuandmete jagamisel isikliku ja erialase valdkonna vahel.

Kahe maailma ühinemine muutub järjest suuremaks ja on vaja ettevõtte ressurssides olevaid autentimismehhanisme kohandada tegelikkusele, mida töötajad isiklikus kontekstis kogevad.

Üle poole (52%) Gemalto uuringus osalenutest usub, et järgmise kolme aasta jooksul täheldatakse toodetes ja teenustes tarbekaupades kasutatavate autentimismeetodite, nagu võrkkesta analüüs või sõrmejäljed, kordamist. ettevõttes kasutatavad teenused.

Andmed näitavad, et 64% kõigist andmevarguste juhtumitest toimub kasutajatelt varastatud volikirjade kaudu. Kui kõigi teenuste jaoks kasutatakse samu volitusi, suureneb ettevõtte arvutisüsteemide turvarikkumise tõenäosus kiiresti.

Ligi 50% IT-spetsialistidest ütleb, et on juurutamas ettevõtte süsteemides usaldusväärsemate autentimis- ja andmetele juurdepääsu tööriistu.