Kas koronaviirus võib turul positiivseid muutusi põhjustada?

Koroonaviiruse pandeemia ajal näeme uudiseid väga erinevatest valdkondadest: alates toiduturust ja tualettpaberist riiulitel kuni ettevõteteni, kes kasutavad seda sotsiaalset distantseerumist oma toodete levitamiseks.

Google teatas, et kuni 1. juulini 2020 on Hangouts Meets videokõnede tööriist kõigile vabalt kättesaadav.

Nägime paljusid ettevõtteid, kes käisid osa neist toodetest klientidele tasuta välja andmas, näiteks 1Password, mis eemaldas tarkvara äriversiooni prooviperioodi piirangu, ja telekommunikatsiooniteenused vabastasid kaabeltelevisioonikanaleid või suurendasid fikseeritud ja mobiilse Interneti-kiirust, kuigi seda nõudis Anatel .

Ehkki ettevõtte poolt võib tunduda hea samm teha oma tooteid vabalt kättesaadavaks, pole see strateegia tegelikult midagi muud kui turu pakkumise ja nõudluse küsimus.

Mida rohkem inimesi on karantiini tõttu kodus, seda rohkem vajavad nad tööriistu otse kodust töötamiseks või ajaveetmiseks meelelahutust. Kui toodet pakutakse tasuta, piisab, kui võita uusi kasutajaid ja tulevikus neist kasu saada.

Puuduse loogika

Dobra, Rio Grande do Suli ettevõte, mis toodab rahakotte ja muid paberisarnastest materjalidest valmistatud tooteid, avaldas oma IGTV-s video, kus räägiti nappuse ja külluse loogikast.

Praegune näide sellest, milline on nappuse loogika, mida me praegu supermarketites kogeme: kui arvame, et kõigile mõeldud konkreetset toodet ei tule, on kohe hirm, et toode lõpeb, tekitades konkurentsi selle ladustamiseks, põhjustades selle otsa ja muutudes üha enam. kallim, mistõttu ei ole see toode enam kõigile kättesaadav.

KĂĽlluse loogika

Teiselt poolt on arvukuse loogika vastupidine: koos loogikaga, et kõigile on olemas konkreetne toode, teevad inimesed selle toote tootmiseks koostööd, suurendades voogu ja vähendades kulusid, muutes selle kättesaadavamaks.

Selle suurepäraseks näiteks on Linux, mille kogukond teeb arendustöös koostööd ja on kõigile kättesaadavaks tehtud.

Kodukontor

See sotsiaalne distantseerumine on sundinud paljusid ettevõtteid töötama kodukontorites. Ühest küljest võib see olla ohtlik, sest peakorteri korralikuks toimimiseks on vaja planeerida meeskonna töö, kuid pikemas perspektiivis võivad paljud ettevõtted leida, et see on töövorm, mis võib töötada kohe.

Pandeemia ajal on hooldust vaja vähe. Ärge unustage korralikult käsi pesta, ümbrust puhastada ja viibida võimalikult siseruumides. Mida vähem inimesi selle viirusega nakatub, seda lihtsam on sellest lahti saada.

Kui teil on tehnoloogia kohta küsimusi või soovite oma teadmisi kogukonnaga jagada, on Diolinux Plus selleks ideaalne ruum. Tule ja saa osa meie kogukonnast!

Järgmine!