Kas krüptoraha on Venezuela majanduse päästmine?

Venezuela majandusuudiste järel on riigis kasvamas kaos, mille inflatsiooniprognoos sel aastal on 1 miljon%. Terminalist raha väljavõtmisel on piirangud ja valuuta odavneb üleöö.

Nicolas Maduro valitsus astus majanduse leevendamiseks mitu drastilist sammu, sealhulgas Bolivari ametliku valuuta 95% devalveerimine, muutes selle nime suveräänseks bolívariks. Boliivari väärtust enam indeksi suhtes ei indekseerita, mis on seotud valitsuse krüptovaluutaga Petro, mis on omakorda seotud naftahinnaga. Idee saamiseks on Petro üksuste hind 60 dollarit ehk 3600 suveräänset bolivari.

Valitsus kõrvaldas oma mõõtĂĽhikust ka viis nulli. Niisiis, keegi, kes aktsepteeris 1,8 miljonit Boliivia valitsejat, saab nĂĽĂĽd miinimumpalgana 1800 Boliivia valitsejat, mis on Nicolas Maduro kehtestatud 3000%, kuid siiski 30 dollarit kuus …

Väärtuse taastamise nimel investeerib Venezuela krüptovaluutasse ja see ei ole ettevõtte Insideri arendav Petro, riigi ametlik digitaalne valuuta või paremini tuntud kui Bitcoin, vaid Dash.

Dash on 2014. aastal loodud avatud lähtekoodil põhinev krüptoraha, mis paistab silma väga madalate komisjonitasude ja peaaegu koheste tehingute poolest. Selle käibeväärtus on umbes miljard dollarit, mis teeb sellest suuruselt 14. valuuta maailmas. Dash Core Grupi tegevjuht ütles, et Venezuela loob iga kuu kümneid tuhandeid portfelle, kusjuures Venezuela edestab Hiinat ja Venemaad, tehes sellest suuruselt teise ettevõtte valuutades tegutseva turu.