Kas lapsed õppisid YouTube’i videotest midagi?

Möödas on ajad, kui televisioon oli laste jaoks peamine tähelepanu hajutaja. Internet on hästi juurdunud ja domineerib noorte eelistustes, olgu selleks siis lõbus ja interaktiivne tegevus spetsialiseeritud veebisaitidel või passiivne meelelahutus videote vaatamisest YouTube’is.

Söögiaegadel on nutitelefonide multimeediumifunktsioonid ideaalsed häirivad lapsed, kelle vanematel pole kannatust “teise väikese lennuki” suhtes, kuid Acta Paediatrica uuring näitab, et kuni kaheaastased lapsed ei õpi midagi videod YouTube’ist.

Uuring keskendus 55 India lapsele, kes sündisid 2014. aasta detsembrist kuni 2015. aasta maini ja vaatasid videoid vanuses 6–24 kuud. Selle eesmärk on registreerida laste interaktsioone seadme puutetundliku ekraaniga ja salvestada võime mõista üksteise funktsioone. Lapsi külastas sama vaatleja alati vähemalt 10 minutit ning märgiti ka võimet tuvastada videos olevaid inimesi ja neid, kes äratasid enim tähelepanu.

esutdo bebe “data-title =” esutdo bebe – kas lapsed õppisid YouTube’i videotest midagi? – SAPO Tech ”> Esutdo jook

Teadlased märkisid vanusevahe vahel erinevat käitumist, kuue kuu vanused lapsed olid muusika vastu rohkem huvitatud, 12-aastaselt aga videote vaatamise vastu. Esimesel eluaastal tunnevad nad vanemad video pealt ära, kuid ise vaid 24 kuu pärast. 18-kuused lapsed soovivad puudutada ekraani, suhelda nuppudega, kuid mõistmata nende kasutamist. Kõige populaarsemad on muusika- ja tantsuvideod, kuid silma jäävad ka imikute kasutatavate toodete reklaamid.

Teadlased jõudsid järeldusele, et kuni kaheaastased lapsed said YouTube’i videote abil tõhusalt lõbustada, kuid tegevus ise ei õpetanud neile midagi. Töö autor Savita Yadav New Delhis asuvast Netaji Subhase tehnoloogiainstituudist ĂĽtles, et seadmed on laste jaoks suurim atraktsioonitegur, mis nõuab rohkem uuringuid, mis keskenduvad laste ja nutitelefonide suhtlemisele. Ă•nneks on olemas lahendused seadmete ohutuks hoidmiseks laste käes, kuigi vanemlik järelevalve on väga oluline.