Kas lasteaias programmeerimine on kasulik? Ăśhisrahastuses on vastuseid ja tuge otsiv teadlane

Kids Media Lab – eelkooli programmeerimine ja õppimistehnoloogia soovib kaasata 300 last neljast koolirĂĽhmast ja IPSS-ist viies linnaosas kogu riigis.

Projekt on kavandatud kolmeks aastaks, võimaliku pikendusega veel kolmeks aastaks. Üks peamisi samme selle saavutamiseks on tehtud ja tehakse ühisrahastuskampaania kaudu, mis käivitati PPL Portugal platvormil ja mille eesmärk on koguda raha koolidesse kaasamiseks vajaliku varustuse ostmiseks. See loend sisaldab tahvelarvuteid, Kibo roboteid ja digitaalkaameraid.

Lisaks kooli täiendamisele loob teadlane Maribel Pinto projekti abil tehnoloogialabori (Kids Media Lab), et pakkuda koolitusi ja tuge lasteaedade tehnoloogia integreerimiseks, programmeerimiseks ja robootikaks. Läbitakse projektis osalemiseks valitud koolides osalevate koolitajate koolitused, töötoad vanematele, abilistele ja lastele endile.

Teadlased soovivad mõista laste reaktsioone tehnoloogia ja programmeerimise kasutamisele. Saage aru, kuidas nad õpivad, kuidas struktureerivad ja arendavad oma mõtlemist nende stiimulite ees, mõistavad, millist mõju võivad erinevad lähenemisviisid selles ülesandes kasutada, ja määrake varadeks osutuvad mudelid. Sihtmärgiks on 3–6-aastased lapsed.

Idee on integreerida ruumis olevad robotid ja tahvelarvutid igapäevatoimingutesse, selgitas ta TeK-ga vesteldes. Loo rääkimisel saab selle ellu äratamiseks kasutada tahvelarvutit, kasutades rakendust, mis edastab programmeerimise põhikontseptsioone, tõi ta välja.

Uurimisprojekt Maribel Pinto, Minho ülikooli haridusinstituudi teadur, on doktorikraad, kes on saanud tuge Teaduse ja Tehnoloogia Fondilt. Rakendamiseks on nüüd vaja koguda vajalikud vahendid kõigi koolidesse paigutatavate materjalide ostmiseks, mis pole stipendiumiga kaetud.

Kids Media Labi ühisrahastuskampaania lõpeb 26. jaanuaril, kui teadlased loodavad koguda 6000 eurot. Samal ajal otsib Maribel Pinto partnereid, kes saaksid samas missioonis abiks olla. Paljud koolid on huvitatud selle projektiga liitumisest. Ta on saanud kontakte 79-lt, keda ta ei saa uurimisse kaasata, kuid kes kavatsevad üritada algatusel mingil viisil kaasa lüüa.