Kas leidsite rannast prĂĽgikasti?  Selle rakenduse abil saate selle kaardile paigutada ja sundida puhastama

Kas leidsite rannast prĂĽgikasti? Selle rakenduse abil saate selle kaardile paigutada ja sundida puhastama

See platvorm võimaldab Portugali kallastelt leitud mereprügi kokku lugeda ja kaardistada, teadvustades elanikele ookeanide säilimist ja hoiatades pädevaid asutusi vajalikuks puhastamiseks.

Veebisaidi kaudu saate registreeruda ja osalema hakata, prügi kokku lugeda, aga ka kontrollida teiste kasutajate leitud prügikasti statistikat. 20 loendist koosnev lihtne loend, mis esindab Portugali ranniku enim registreeritud materjale ja jäätmeid, näitab jäätmeliikide arengut aja jooksul. Spetsialiseeritud teadlastele / tehnikutele suunatud teaduslikud arvutused hõlmavad laiemat mereprügi liikide loetelu ja võivad olla kasulikud üksustele, kes vastutavad seda tüüpi reostuse riikliku ja rahvusvahelise seire eest.

Plastik on ookeane kimbutav peamine kahjur ja keskmiselt jõuab ookeanidesse 8 miljonit tonni prügi ning suundumused näitavad nende prognooside suurenemist, nagu märkis mereprügi platvormi koordinaator.

Platvormile pääseb juurde nii brauseris kui ka Facebookis ja Instagramis ning selle töötasid välja Coimbra ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonna teadlased koostöös Associação Portuguesa do Lixo Marinhoga (APLM).