Kas liitreaalsus võib olla pimedate “silm”?

Seltsikoer või lihtne pulk on pimedate abistajaks nende “võitluses” autonoomia nimel. Kuid tehnoloogial võib sõna otseses mõttes öelda midagi, mis aitab takistustest ĂĽle saada. Vähemalt selline on Caltechi teadlaste rĂĽhma idee, kes kasutas HoloLensi sĂĽsteemi, et arendada liitreaalsuse kognitiivset assistenti (CARA), milles see põhimõtteliselt kasutajatega räägib.

Süsteem kasutab arvutinägemist, et tuvastada kindlas kohas olevad objektid ja öelda kasutajatele nende nimed. Ja selleks, et pole mingit kahtlust, kasutab tehnoloogia ruumilist heli, et projitseerida sõnad objektist suuna järgi, kõlades seda tugevamalt, mida lähemal neile olete.

Et teave ei koguneks ja segaks kasutajaid, lõi meeskond kolm režiimi. Esimesed tingimused on objektid alles siis, kui nad neid näevad, teine ​​on esimene kontakt ruumiga ja selle ümbritseva tunnetamine. Lõpuks võimaldab režiim „sihtmärk“ keskenduda ainult ühele objektile.

Ehkki süsteem on alles esimeses faasis, on vabatahtlike vabatahtlike pimedate inimestega läbi viidud mitu katset, hoiatades neid redeli olemasolust, kuhu nad peavad redelist minema või kuhu suunda muutma.

Teadlased rakendavad uut skeemi esemete ja inimeste reaalajas tuvastamiseks, öeldes, et süsteemi võiks kasutada pankades, toidupoodides, muuseumides ja muudes kohtades, et aidata pimedatel inimestel harjumatutes ruumides ringi liikuda.