Kas luua nutika linna rakendus vähem kui 48 tunni jooksul? Fiware Foundation ütleb, et see on võimalik

Fiware ICT Challenge Vienna kujundati Viini linna silmas pidades ja see võimaldab arendajatel kasutada ära Fiware’i avatud platvormi ja ökosĂĽsteemi, aga ka kogu Fiware Foundationi meeskonna tuge, mis võib aidata ĂĽletada mõningaid raskusi, nagu ta selgitas SAPO TEK-ile Stefano de Panfilis, COO ja Salah IKT 2018 ĂĽks sihtasutuse liige.

48 tundi on aeg, mis antakse varem registreerunud meeskondadele ja mõnele viimasel hetkel registreerunud meeskonnale, et valmistada ette rakendusi, mis muudavad linna paremaks elukohaks, kasutades selleks reaalajas andmeid Viini linnast, mis on veel üks komponentide allikas. andmed ja avatud lähtekoodiga Fiware.

Sellel võistlusel on neli erilist väljakutset: Nutikam koos, mis soovib teha energiatõhususe meeldetuletamiseks mängumudeliga reisijuhi; Informeerige, kaasake ja osalege, kes kavatseb luua jõudluskabiini, mis on seotud ka energiaga; Leia Open Data, mis soovib levitada Austria portaalis saadaolevate 20 000 andmekogumi kasutamist; o Wien Energi, kes soovib arendada arukaid energiajuhtimise ja hoolduse rakendusi, mis tegelevad pakkumise ja nõudlusega.

Konkursi avamise ajal saab meeskond infotunde väljakutsetest ja võistluse reeglitest ning samuti edendatakse infovahetust projektide ja ideede kombinatsioonide vahel. Siis on aeg programmeerida ja mõõta edasiminekut erinevate meeskondade vaheliste märkmete kaudu.

48 tunni lõpus analĂĽĂĽsib žürii saadud tulemusi ja võitjad kuulutatakse välja homme lõputseremoonial, kellel on õigus saada 10 000 euro suurune rahaline auhind. Kuid tulemused ei pruugi piirduda Viinis kasutamise võimalustega, sest nagu meenutab fondi tegevjuht Ulrich Ahle, on maailmas mitu linna, mis kasutavad Fiware’i, ja Montevideo on ĂĽks hea näide suuremahulise lahenduse ja umbes 500 kaugjuhtimisanduri jaoks liikluskorraldus.

Platvormi kasutavad peamiselt väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted ning viimaste andmete kohaselt osaleb Fiware kiirendis, mis on pĂĽhendatud lisaks nutikatele linnadele ka põllumajanduse, transpordi ja tervishoiu valdkonnale, ĂĽle tuhande VKE ja idufirma. Kuid “Firewire’i kasutajaskonna mõju ja mõõtmeid on raske mõõta”, selgitab Stefano de Panfilis SAPO TEK-ile. Iga päev on allalaadimisi ja juurdepääs tehnilisele dokumentatsioonile, mis aitab platvormil põhinevaid rakendusi arendada, nii et kõik näitajad viivad huvitatud programmeerijate arvu arenguni ja kasutavad Fiware’i.

Samuti soovib fond arendada sidemeid ülikooliga, et platvormi saaks rohkem kasutada akadeemilises kontekstis, levitades seeläbi teadmisi ja laiendades selle avatud lähtekoodiga tööriista kasutamist, mida Euroopa Liit rahastab programmi Horisont kaudu.