Kas maksate kohvi eest sularaha või mobiiltelefoniga?

Kas maksate kohvi eest sularaha või mobiiltelefoniga?

Küsimus, mis seni võis tunduda mõnevõrra kohatu, on uue mobiiltelefoniga maksmise teenusega, mida nüüd eksperimentaalselt rakendatakse, head võimalused harjumuseks saada. Kui me ei räägi masinatest.

Algatus tuleneb Optimuse ja Nespresso partnerlusest ning võimaldab seda sĂĽsteemi kasutada kohvi maksmiseks operaatorihoonetesse paigaldatud “kollektiivruumi jaoks mõeldud” kohvimasinates, mis teenindavad umbes 1200 töötajat.

See süsteem kasutab lihtsat tehnoloogiat, näiteks SMS-i ja QR-koodi (või 2D-koodi), saatke lihtsalt masinasse saadetud koodiga SMS või lugege näidatud QR-koodi, selgitas Optimus.

Summa võetakse mobiiltelefoni rahakott Optimus. Nimetatakse Extra Balance’iks, see on omamoodi “virtuaalne rahakott”, mis on seotud kasutaja mobiilinumbriga, võimaldades telefoni teel maksete tegemiseks säilitada teist saldot.

See virtuaalne rahakoti laadimine toimub samamoodi nagu tavapärane laadimine, ilma eelregistreerimiseta või aktiveerimiseta, kasutage selleks lihtsalt sularahaautomaati, poodi või MB telefoni.

Projekt “teeb ​​Portugalist esimese riigi, kes lubab Nespresso kohvisõpradele seda makseviisi”, rõhutas operaatorit pressiteates, kuid eesmärk pole siin peatuda.

“Kui ĂĽhelt poolt näitab see algatus, et Optimus on valmis Portugali turul mobiilsete makseteenuste käivitamiseks iseseisvalt vastu võtma, ei tähenda see, et me kavatseksime edasi minna eraldi. Optimus usub, et ta saab kasutada siin näidatud võimalusi, et aktiivselt osaleda kolme mobiilsideoperaatorit ĂĽhendava makseökosĂĽsteemi ĂĽlesehitamisel “, ĂĽtles multimeediateenuste direktor Nuno Lopes Gama, nagu tsiteeritakse meediakirjas.

Mobiilimaksed on suunatud erinevatele operaatoritele. Üks hiljutine näide on PT, kes teatas märtsis NFC-d kasutava mobiilimaksete pilootprojekti pikendamisest, TMN-rahakotist, mis asendab raha erinevates ettevõtte hoonetes.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes