Kas NFC-ga on kõik parem?

Kas NFC-ga on kõik parem?

seda NFC Brasiillastega lähemalt tutvumine, tõendid, et TIM teatas just projektist, mis katsetab maksete lahendusi nutitelefonide kaudu seda tehnoloogiat kasutades. Idee on selles, et selle aasta teisel poolel saavad Rio de Janeiros ja So Paulos tegutsevad operaatori kliendid kasutada mobiiltelefoni baariarvete tasumiseks. See algatus on vahend tööriistade kasutajate edendamiseks ja suurema turvalisuse tagamiseks. Selgub, et 2012. aasta andmete kohaselt Brasiilia on maailmas kõige rohkem mobiiltelefonivargusi omavate riikide seas teisel kohal, otse India taga. Kas liigume tõesti NFC-d kasutades tõeliselt turvalise makselahenduse poole?

Riiklik telekommunikatsiooniagentuur (Anatel) teatas, et Brasiilia lõpetas 2012. aasta mobiiltelefonides 261,78 miljoni aktiivse liiniga, muidugi polnud enamikul nendel seadmetel NFC-tehnoloogiat, kuid oli üldteada, et idee integreerida riigis rohkem teenuseid ja liikuvust see on era- ja riigiettevõtete päevakorras. Nii, et TIM alustas koostöös Ita, Mastercardi, Redecardi ja digitaalse turvalisuse lahendusi pakkuva ettevõtte Gemaltoga pilootprojekti NFC-tehnoloogiaga mobiiltelefonide testimiseks Barra da Tijuca (RJ) ja Jabaquara (SP) piirkonnas, kus operaatorid ja vastavalt asub panga peakontor.

Projekti idee

Pakutakse 50 tehnoloogiaga ühilduvat seadet Mobiilne PayPass, kaasatud ettevõtete valitud inimrühmale, kes saab nutitelefonide abil oma arveid tasuda 100 restoranis, mis on akrediteeritud eelnimetatud keskkonnaprojektide jaoks.

Testimiseks on kasutajal Itaucard TIM krediitkaart ning kui klient ostab ja akumuleerib punkte, saab ta näiteks seadme operaatori virtuaalses poes vahetada.

Kuidas see praktikas töötab?

Poepidaja lisab väärtuse NFC-toega POS-taasesituskaardile ja kasutaja paneb telefoni lihtsalt masina lähedale. Ost kantakse Itaucard TIM kaardile ja võetakse arve alusel, mille pank saadab.

NFC-ga näeb kõik paremini välja

Nagu paljud teavad, olin seriaalist tõeliselt sõltuvuses ja eile episoodi vaadates "Suure paugu teooria", tuli meelde selle kalduvus muuta tehnoloogia lahutamatuks, ehkki see oli täiesti tarbetu. Allpool olevas videos jälgitava stseeni ajal ĂĽtles ĂĽks tegelastest – Sheldon -, et juuksekaunistused on tarbijate jaoks veelgi köitvamad, kui need sõltuvad Bluetooth-tehnoloogiast:

Protokollid 1:46 – esmaspäev, Bluetoothiga on kõik parem!

See stseen paneb mind mõtlema, kas brasiillastel on tõepoolest tuge, nii tehnoloogiat kui ka turvalisust, et lisada oma nutitelefonidesse teenuseid, mis muudavad pangaandmed haavatavaks – nagu ka krediitkaardivarguste puhul. Mobiiltelefoniettevõtted ja pangandusasutused väidavad, et uue tehnoloogia eelis klientide jaoks on maksete tegemise kiirus, mis on väga hea, kui Brasiilia on turvaline koht.

2013. aasta veebruari lõpus Barcelonas toimunud MWC ajal oli mul võimalus kogeda NFC toimimist vähemalt kolm päeva. Siiani on minu kokkupuude sellise tehnoloogiaga piirdunud YouTube'is videote ja muusikaloendite jagamisega, kuid huvitab mind see, et ajakirjandusele saadetud TIM-lehes mainitakse ressursi toimimise kohta lühikese aja jooksul PIN-koodi olemasolu. , parool või kui järgite sama protsessi nagu Google Wallet. Mis mind muretseb

Andmete saatmiseks NFC ressursside abil on vaja piirata sagedusvälja 10 sentimeetri kaugusele ja tehniku ​​sõnul on protsess täiesti ohutu, kuna teave saadakse passiivsest allikast aktiivse allika abil. TIM-i pilootprojekti puhul puudub aga veel teave "makselahenduse" käitamise kohta.

Kui arvestada F-Secure'i läbi viidud uuringut, kus Brasiilia tõusis teiseks riigiks, kus mobiiltelefonide vargus on maailmas kõige suurem, on mul õigus kĂĽsida sellise tehnoloogia kasutamist pangamaksete tegemisel. Uuringu kohaselt väitis 25% brasiillastest, et nende mobiilseadmed on varastatud või kadunud. Jaapanis, Saksamaal ja Soomes on need vastavalt 2%, 3% ja 4% ning võin öelda, et siin Saksamaal on krediitkaarte aktsepteerivaid ettevõtteid väga vähe ja võimalus NFC kaudu maksta on väiksem – ma elasin kaks aastat tagasi Berliinis ja ma pole seda kunagi näinud.

Seega lülitab punase tule põlema asjaolu, et meedia käsitleb seda TIMi ja tema partnerite algatust kui ühte parimat selle aasta senist parimat uudislugu, küsimata, kas brasiillased saavad tehnoloogilist ja turbetoetust. Minu arvates on NFC ressursid väga huvitavad andmete vahetamisel, mis ei sega kasutaja rahalist olukorda. Kas sa nõustud?

NFC kohta

NFC – Near Field Communication – andmeedastussĂĽsteem, mis toimub kahe sama tehnoloogiat pakkuva seadme või objekti lähedusest. NFC on palju enamat kui lihtsalt maksete tegemine, näiteks Jaapanis toimib see hotellitoa uste avamise võtmena ja Tokyos kasutatakse metroosĂĽsteemis tehnoloogiat, kus pileteid saab osta pöördenurgale seatud telefoni lähenemisega.

Kasutades Androidi nutitelefoni, näiteks Samsung Galaxy S3 või HTC One XL, pakub NFC võimalust vahetada visiitkaarte võrgus või andmeid esitusloendina ilma Bluetoothi ​​vajaduseta.

Pilt: CKR / AndroidPIT

(tagsToTranslate) käivitas meeskond nfc brasiilia makseprojekti (t) NFC makselahenduse