Kas Nintendo Switch toetab virtuaalset reaalsust?

Kas Nintendo Switch toetab virtuaalset reaalsust?

See pole esimene kord, kui virtuaalset reaalsust Nintendo Switchi süsteemiga seostatakse. Juba enne selle käivitamist kattis Jaapani hiiglase esitatud patent VR-peakomplekti pesaga, kuhu konsooli oli võimalik kinnitada, ja pakkus seega Oculus Rifti või PlayStation VR-ga sarnast sisu. Kindel on see, et Switchi turule toomisest on möödas üle aasta ja Nintendo ei näita tehnoloogiast mingeid märke.

Kuid see ei tähenda, et ettevõte pole sĂĽsteemi veel testinud ning häkkerite kogukond leidis ja testis “VRMode’i”, mis oli konsooli pĂĽsivaras peidetud alates käivitamisest. SĂĽsteemimuudatustele pĂĽhendatud programmeerija loodud rakenduse kaudu aktiveerib funktsioonid ja esitleb neid lĂĽhikeses videos Twitteris.

VR-režiimi aktiveerimisel jagatakse ekraan kaheks osaks, et luua stereoskoopiline 3D-pilt, mille mõlemal küljel kuvatakse liidese elemendid. Prantsuse kirjas palutakse konsool kasutaja näolt eemale viia ja sulgemiseks vajutada nuppu.

Kuigi Nintendo on väljendanud kavatsust investeerida virtuaalsesse reaalsusesse, ei pea eksperdid Switchi tehnoloogia jaoks õigeks konsooliks. Konsooli 720p eraldusvõime ja piiratud süsteemiga güroskoop ei võimalda nautida virtuaalreaalsuse kogemust praegu nõutavate standardite kohaselt. Kuid see ei tähenda, et Switchil ei võiks olla riistvararemondiga uut versiooni, millega on juba pikemat aega spekuleeritud. VR-i osas võib Nintendo olla tehnoloogia osas väga ettevaatlik, eriti seetõttu, et tööstus ei unusta kunagi 1990-ndatel käivitatud Virtual Boy ’“ ebaõnnestumisi ”.