Kas on mõistlik kasutada nutitelefonis sinise valguse filtrit?

Kas on mõistlik kasutada nutitelefonis sinise valguse filtrit?

Iga uue mudeli abil toob tootja tarbijateni uudiseid. Paljud neist uutest funktsioonidest põhinevad trendidel ja uuringutel, et tuua nutitelefonides kõige edukamad funktsioonid. Alustades Play poe rakendusest, tulid sinise valguse filter, ööekraan või mõni muu nimi, mida te täna lugesite, mitmes seadmes. Kuid kas need filtrid tõesti töötavad või on reklaame rohkem kui tegelikkust? Tulge vaatama

Teate, et terve päeva ekraani ees seismisest pole teile kasu. Lisaks sellele, et te ei suhtle vähem sotsiaalselt ja räägite privaatselt, saate arendada ka nägemist, rühti, lihasprobleeme ja äärmisel juhul isegi nahavähki. Sel põhjusel soovitavad paljud arstid kasutada arvuti ees päikesekaitsetooteid ning teha ka sagedasi pause töö ajal, nii jalgade venitamiseks kui ka nägemislihaste venitamiseks.

Teine probleem on une kahjustamine. Kummaline on see, et kui me kasutame unetundide läheduses ühendatud ekraane, kipume une kaotama, vajame magamiseks rohkem aega ja oleme endiselt kiirete mõtetega pikali. See pole juhus, sest selleks on olemas teaduslik seletus. Nagu teate, moodustatakse valgus lõpmatute värvispektrite järgi, mis on sulatatud ja moodustavad valge.

Päike kiirgab kõiki neid värve, nagu ka arvutiekraanid ja nutitelefonid. Kuid eriti sinisel valgusel on omadus blokeerida melatoniini nimega hormooni tootmist, mis on unes vaid üks neist. Päeva jooksul pole päikese käes selle hormooni blokeerimisega probleeme, see aitab isegi ärkvel püsida.

sinivalguse filterAndroidPIT (ekraanipilt)

Meie inimloomus on siiski öösel magada, mistõttu päikese puudumine võimaldab melatoniini teha ja paneb sind magama jääma ning energiat laadima. Kuid ühendatud ekraani kasutades puutume sinise valgusega kokku isegi öösel, mistõttu seda hormooni enam ei toodeta. Te kaotate une või magate kergemini ja kahjustate oma kehas paljusid asju.

Seetõttu on ideaalne sinine tuli peatada kaks tundi enne magamaminekut, kuid kuna meie vidinast on seda väga raske eraldada, on lahendus sinise valguse filter. Kui olete seda juba kasutanud, näete, et aktiveerimisel muutub ekraan kollakaks, mis näitab, et see on ainult ilma sinise kingituseta. See ei kahjusta nutitelefoni ega arvuti ekraani, see ei kiirga lihtsalt sinist valgust.

Maksimaalne, mis juhtub teie sisu, näiteks sarjade, filmide või mängude, värviga, on kahjustatud ja kummaline, kuid te ei kaota jõudlust, pildikvaliteeti ega heledust. Ja ilma sinise valguseta ei kahjustata teie nägemist ega tervist, lubadus paraneb, seega pole miinuseid.

Kuidas saab nutitelefoni sinise filtri aktiveerida?

Seadmes sinist filtrit saab kasutada kahel viisil. Üks neist kasutab süsteemi algset funktsiooni, mis on juba olemas mitmes mudelis. Motorola, Samsung ja Xiaomi on vaid mõned, kes seda ravi pakuvad. Seadistused asuvad tavaliselt jaotises Konfiguratsioon, jaotises "Ekraan", otseteede ribal endal või selle jaoks ette nähtud ettevõttespetsiifilises rakenduses.

sinivalguse filterJärjestuses: Videvik, BLluelight Filter ja rakendus Moto / AndroidPIT (ekraanipilt)

Kui teie nutitelefonil seda funktsiooni pole, laadige lihtsalt alla üks paljudest Play poes saadaval olevatest rakendustest ja konfigureerige see oma maitse järgi. Üldiselt pakub rakendus rohkem näpunäiteid kui tootja pakutavad funktsioonid, aidates muuta seda rohkem teie maitse järgi. Soovitame allpool olevaid rakendusi, mis seda teevad, olles kõige hämaramast kõige sobivam.

HämarusInstallige teenuses Google Play

Sinise valguse filter – ööreĹľiimInstallige teenuses Google Play

Sinise valguse filterInstallige teenuses Google Play

Kas kavatsete siis nutitelefonis filtreid kasutada?

(tagToTranslate) sinise valguse filter (t) sinise valguse filter (t) nutitelefoni sinine tuli (t) nutitelefoni valguse filter (t) magab paremini nutitelefoniga (t) tervis ja nutitelefon (t) öiste nutitelefonide harjumused