Kas ootate midagi muud? Mobiiltelefonivarguste arv kasvab Brasiilias

Uuring, mille viis läbi ettevõtte Mobile Time koostöös Opinion Boxiga, tõi murettekitavad andmed inimeste kohta, kes viimase 12 kuu jooksul Brasiilias mobiiltelefonivarguse või -varguse ohvriks langesid. Varguse või varguse ohvriks langenud internetiühendusega inimeste arv kasvas eelmise aasta 35% -lt 49% -ni viimase uuringu käigus.

Põhjusi on palju, näiteks kõrge töötuse määr, avaliku julgeoleku kriis, teiste hulgas väga kõrge skooriga nutitelefonid. Mobiiltelefonide varguste ja varguste esinemissageduse viimase aja märkimisväärset kasvu seletavad paljud tegurid. Mehed on suuremas ohus kui naised, kelle telefonid on varastatud või varastatud, näitab ka uuring.

Veel üks kurioosne fakt sellest uuringust on see, et ainult 48% ohvritest registreeris politseiaruande. Politsei otsimise asemel on tavalisem, et brasiillased võtavad pärast rünnakut või vargust ka muid meetmeid. Küsitletud ohvritest blokeeris kiipe ja seadmeid 51%; 28% blokeerib ainult kiipe; ja ainult 5% seadmetest. Lisaks proovis 23% oma mobiiltelefoni jälile saada.

varastatud mobiiltelefoni panoraamvaade july2018.pdf

Statistikat leiate lehelt Mobile Time / © panoramamobiletime.com.br

Varastatute seas vahetas 70% ohvritest kaotatud mobiiltelefoni parema mudeli vastu. Veel 16% ostab midagi sarnast ja 12% halvemat. Ainult 2% pole pärast viimast vargust ostnud asendustelefoni. Veel üks huvitav detail: 58% otsustas osta seadme mõnelt teiselt kaubamärgilt, samas kui 40% jäi truuks võetud seadme kaubamärgile.

Kui peatume sügavamale vaatamiseks, on murettekitav tõdeda, et peaaegu pooltel Brasiilia Interneti-kasutajatel on varastatud või varastatud mobiiltelefon ja trend on see, et see arv kasvab üha enam. Lisaks hoolitsusele on hea mõelda ka kindlustuse maksmisele, eriti kui teil on parim.

Kas teie mobiiltelefon on varastatud või varastatud?