Kas peate määrama oma kodanikukaardi pikenduse? Nüüd saate seda teha e-Portugali portaalis

Äsja allkirjastatud register Registrite ja notarite instituudi (IRN), Finantsjuhtimise ja õigusemõistmise infrastruktuuri instituudi (IGFEJ) ning Haldusajastamise Agentuuri (AMA) vahel võimaldab laiendada ePortugal portaali veebipõhiseid sõiduplaaniteenuseid. Justiitsministeeriumi sõnul oli otsuse taga registreerimisteenistuste, sealhulgas kodanikukaartide külastamine kiirem ja tõhusam, mis olid varem kättesaadavad ainult portaalis justiits.gov.pt.

EPortugal Portaali üheks uueks funktsiooniks on Citizen-kaardi veebipõhine värskendustaotluse oleku taotlus. Justiitsministeerium teatas, et alates veebivärskenduse funktsiooni käivitamisest, selle aasta 20. juunil ja 4. detsembril, on tehtud 71 007 värskendust.

Ăśldiselt tehti selle aasta viimase kolme kuu jooksul ĂĽle 25-aastastele 34 133 kodanikukaarti, kasutades uuesti biomeetrilisi andmeid, 100 Citizen Space’is, Lissaboni ja Porto suurlinnades ning Algarve piirkonnas.

Üritusel, kus kuulutati välja üksustevaheline protokoll, avalikustati 6. detsembril Justiitslinna ülikoolil ka digitaalteenus Justice, mis integreeris digitaalse õiguse platvormi, kus oli võimalik kasutada digitaalset mobiilivõtit autentimisvahendina. Nende hulgas on karistusregistri veebipõhine tunnistus, mis sisaldab uut karistustunnistuse alalist funktsiooni.

Väljakuulutatud algatus on osa justiitsvaldkonna digitaalsete teenuste ajakohastamise meetmetest, mille viivad ellu justiits- ja riigi moderniseerimise valitsussektor, kus osalevad justiitsasjade riigisekretär Anabela Pedroso ning haldusuuenduse ja moderniseerimise riigisekretär Maria de Fátima Fonseca.