Suurbritannia soovib kahekordistada Interneti-piraatluse eest kehtestatud maksimaalset karistust 5

Kas Portugalis on veebipiraatlus olemas? Kokkulepe hõlbustab operaatori poolt saidi blokeerimist

Lepingu kallal töötatakse kolm kuud kultuuri riigisekretariaadi edendatud koosolekul, mis istub ühise läbirääkimiste laua taga kultuuritegevuse üldinspektsiooni (IGAC) ja telekommunikatsioonioperaatorite kaudu, tarbijate peadirektoraadi Apriteli kaudu. ja teiste üksuste hulgas .pt domeene haldav ühendus DNS.pt.

Kultuuriministeeriumi riigisekretär Jorge Barreto Xavier tervitab selle vastastikuse mõistmise memorandumi järeldusi, mis „kehastavad iseregulatsiooni kokkuleppeid autoriõiguse ja sellega kaasnevate õiguste kaitse kohta digitaalses keskkonnas”, ning peab meeles Euroopa tasandi algatuste teerajajat. “[o memorando] See on erakordne kodanikuvastutuse teostamine, mille on endale võtnud iseregulatsiooni seisukohast tellijad.

See memorandum võimaldab kiirendada juurdepääsu piraatse sisuga saitidele, rakendades meetmeid ebaseadusliku sisu allalaadimise ja voogesituse kontrollimiseks, mida seni pole suudetud kiiresti saavutada, välja arvatud The Pirate Bay viimane juhtum.

Praktikas jõustub see memorandum 15 päeva pärast allkirjastamist, augusti keskel, kuid esimesed blokeerimistaotlused saadetakse alles kuu lõpus, millele järgneb telekommunikatsioonioperaatoritele meetme rakendamiseks 15-päevane periood. Blokeeri.

Sideoperaatoreid esindav ĂĽhendus APRITEL rõhutas, et see leping on “veel ĂĽks samm telekommunikatsioonioperaatorite aktiivses töös piraatluse ning autoriõiguse ja sellega kaasnevate õiguste rikkumise vastu võitlemisel” ning lisas, et selle dokumendi allkirjastamisel valitseb ulatuslik ĂĽksmeel.

Kuidas see töötab ja millal sait blokeeritakse?

Operatsioone viib läbi MAPINET – Movimento CĂ­vico Antipirataria na Internet, mis kavatseb IGAC-ile saata kaks plokki 50 piraatse sisuga saidist kuus, mis omakorda saadab operaatoritele kirjad, nii et veebiaadress (DNS) on blokeeritud ja kasutajal palutakse teatega „sait veeb pole saadaval ”või„ veebisaiti ei leitud ”, kui nad ĂĽritavad blokeeritud URL-ile juurde pääseda.

Saidi blokeerimise põhikriteeriumiks on vähemalt 500 ebaseadusliku sisu ehk kahe kolmandiku piraatteostega hoidla tuvastamine, kuid MAPINETil on esimese kaebuste blokaadi jaoks juba mõned nimed meeles.

Liikumise peasekretär Carlos EugĂ©nio ĂĽtles TeK-le, et TOPPT.net, forum osreformados.com ja forum-maximus.net on kindlasti IGAC-ile esitatavas esimeses nimekirjas, kus Wareztuga jaoks oleks palju asendajaid, mis lõppeksid ootamatult vabatahtlikuna selle kuu alguses. Arvestades nende saitide muutuvate aadresside hõlbustamist, on võimalik, et neid “korratakse” blokeeritavate postitusloendis.

Piraatide lahe blokaadi osas saavutatud kokkulepe on selle memorandumi üks lähtepunkte, millel on lõpuks Euroopas eesrindlik kontuur, kus pole selget eneseregulatsiooni juhtumit. DNS-i blokeering kehtib Ühendkuningriigis, kuid selleks on vaja kohtumäärust ja hiljutised andmed näitavad, et piraatse sisu voogesitusega seotud liikluse vähendamise mõju on olnud positiivne.

Isegi nii tunnistas Carlos EugĂ©nio, et lepingut ei saa pidada piraatluse vastases võitluses “väga heaks”, vaid ainult “väga heaks”. “Parim lahendus on seaduste omamine meie poolel, kuid usume, et riik ei pea olema kõiges kontrollis, vaid on selle lepingu osa ja seda toetav,” selgitas ta TeK-le.

MAPINETi peasekretär tunnistab, et on olemas viise, kuidas neist blokeeringutest mööda hiilida, kuid vähematel tehnoloogia kasutajatel on selle tegemisega rohkem raskusi ja seetõttu on selle mõju positiivne, suurendades Internetis legaalse juurdepääsu rakendamist videole ja muusikale.

“Leping ei lahendanud olukorda 100%, kuid see, mis me saavutasime, oli väga positiivne,” kinnitas ta.

Arvud, mida MAPINET on jaganud, näitavad Portugali majanduses umbes 60 miljoni euro suurust aastakahju piraatide sisu kasutamise tõttu, kuid liikumine ise tunnistab, et usaldusväärsete kulude arvutusi on äärmiselt keeruline teha.

Fatima jahimees

Toimetuse märkus: seda lugu on täiendatud mõne lepinguga seotud üksuse lisateabe ja avaldustega.