KAS SEE ON ÕIGE! WhatsAppi kloonimisepideemia mõjutab 8,5 miljonit brasiillast; oska seda ära hoida

Siit saate teada, kuidas kurjategijatel õnnestub WhatsAppi kloonida ja kuidas seda Brasiilias üha levinumat kelmust ära hoida

WhatsApp see on juba osa paljude brasiillaste elust ja tänapäeval ei kasutata seda mitte ainult puhkuseks, vaid isegi suhtlusvahendina tööl ja pereliikmete vahel. Selle huvi korral on selle omamise ohud Seda Mis on valesti kloonitud muutub murettekitavamaks ja Brasiilias juhtub seda palju. Meetod hõlmab kõige sagedamini juurdepääsu kasutaja autentimiskoodile, seega olge teadlik ja õppige pettuste eest kaitsma.

Kloonige WhatsAppis

Kõige tavalisem meetod on ohvri autentimiskoodi küsimine

Kõige tavalisem meetod on ohvri autentimiskoodi küsimine

On Mis on valesti kloonimine võib ohvri ellu tuua mitmeid komplikatsioone. Lisaks sellele, et kurjategijad saavad juurdepääsu ohustatud rakendustele, saavad nad seda teavet kasutada ka sõprade, pere ja isegi väljapressimise ohvritelt raha saamiseks. Kahjuks on seda tüüpi pettused Brasiilias üha levinumad ja turvafirmade sõnul PSafe umbes 8,5 miljonit Brasiilias on see ebameeldiv olukord juba läbi. Neil on juurdepääs neile andmetele 12 tuhande inimesega läbi viidud uuringust.

Lisaks täielikult kokkuvõtlikule löögile teatas ettevõte ka sellest Dfndr Lab, mis on digitaalse turvalisusega tegelev jaoskond, mis vastutab sama nime rakendamise eest, on edukalt tuvastanud rohkem kui 134 tuhat riigipöördekatse kontosid kloonida Mis on valesti alles 2019. aastal.

Kõige tavalisem rünnakumeetod

Emilio Simoni, direktor Dfndr Lab, avaldas ka teavet küberkurjategijate kõige enam kasutatavate meetodite kohta. Kõige tavalisem on saamine juurdepääs autentimiskoodile mida küsitakse, kui sisestate kiibi uude telefoni ja installite rakenduse. Kuna see kood saadetakse liini omanikule, pole küberkurjategijatel sellele juurdepääsu. Siiski õnnestus tal ohvriga ühendust võtta ja otsiti võimalust, kuidas inimene seda koodi jagama meelitada.

Enamasti teesklevad need sõnumid olevat turvameeskonnalt või isegi Mis on valesti, veenda inimest ettevaatusabinõuna koodi sisestama. Kui see juhtub ja ohver esitab andmeid, andmeid Mis on valesti oma kambris blokeeritud ja petturite vastu aktiivseks muutunud.

Teine neile teadaolev meetod kannab nime “SIM-i vahetamine“(või “SIM-vahetus”). Selles õnnestub kurjategijatel hankida ohvriga sama numbriga mobiiltelefonikiip. Selleks saab ta petta operaatori personali või isegi altkäemaksu ja nii saab ta juurdepääsu sellele numbrile saadetule, näiteks autentimiskoodile.

Kuidas teada saada, kas WhatsApp on kloonitud

Sellest hetkest, kui keegi kloonib mobiiltelefoni numbri, see tähendab, et ta saab sama numbriga kiibi ja registreerib selle Mis on valesti, saate teada. Seda seetõttu, et messenger ei tööta korraga kahes seadmes.

Rakendus ise saadab teate, et numbrit kasutatakse mõnes teises nutitelefonis.

WhatsApp ise saadab sõnumi, et rakendus on kloonitud

WhatsApp ise saadab sõnumi, et rakendus on kloonitud

Teine võimalus teada saada, kas keegi olete Whatsapp klõpsas on näha viimaseid vestlusi ja saadetud andmeid, sest keegi võib kasutada ka arvutis olevat rakendust WhatsAppi veeb.

Kuidas ennast kaitsta

Esimene asi, mida tuleb meeles pidada, et ennast selle statistika eest kaitsta, on ärge kunagi jagage autentimiskoodi. Pole tähtis, kas sõnumis öeldakse, et see pärineb Mis on valesti või mõni muu ettevõte. Ükskõik mis põhjusel ei tohiks te seda teavet jagada.

Veel üks viis ennast Internetis turvalisemaks hoida Mis on valesti on lubada kaheastmeline autentimine. Nii ei pääse ta sellele ka siis, kui kellelgi on juurdepääs teie autentimiskoodile, kuna tal on sama numbriga mobiiltelefonikiip. Mis on valesti kuna teil peab olema juurdepääs ka sellele täiendavale paroolile. Kaheastmelise autentimise lubamiseks toimige järgmiselt.

  1. Logi sisse “Seaded” (parempoolses ĂĽlanurgas 3 punktiga sĂĽmbol);
  2. valige “Seaded”;
  3. NĂĽĂĽd avatud “Konto”;
  4. Valige menĂĽĂĽ “Kaheastmeline kinnitamine”;
  5. Minge nupule “Aktiveeri”;
  6. Valige turvaline 6-kohaline numbriline parool, mida saate alati meeles pidada.

Kaheastmelise kinnitamise lubamine

Kaheastmelise kinnitamise lubamine

Et keegi ei pääseks rakendusele juurde WhatsAppi veeb, tule sisse “Seaded”, valikutes WhatsAppi veebja klõpsake nuppu “Välju kõigist arvutitest”. Teine näpunäide on aktiveerige SIM-kaardi PIN-koodNii hoiab see ära, et keegi saaks selle kiibi varastada ja teises seadmes ilma selle paroolita aktiveerida.

Üks meede, mis aitab vältida WhatsAppile juurdepääsu omavate inimeste juurdepääsu ka ohvri isiklikele andmetele, on alati sisse lülitatud kustutage seda tüüpi vestlus. Kui saadate krediitkaardifotosid, andmeid või isegi privaatse iseloomuga vestlusi ja see hõlmab privaatsust, on oluline ajalugu kustutada, nii et see on kaitse, et keegi sellele juurde ei pääseks.

Selleks minge lihtsalt vestlusesse, klõpsake paremas ĂĽlanurgas oleval kolmel punktil, valige suvand “Veel“Ja siis klõpsake”Kustuta vestlus“.

Kas teid on aktiveeritud? Kontrollimine ja kaks sammu sinu oma Mis on valesti? Kommenteerige, milliseid meetodeid te enda kaitsmiseks kasutate.