Kas see on PlayStation 5? Patent paljastab Sony konsoolide 2020. aastaks kavandatud uuendused

Ehkki selle saabumine on kavandatud aastaks 2020, on järgmise Sony konsooli kujunduse ja isegi nime osas teatud kindlus. Hollandi ajaveeb LetGoDigital võib aga leitud sketšide põhjal leida uue PlayStationi mänguarenduskomplekti patendijoonise ning 3D-renderduses taasloomise. Nagu kaubamärgi ajalugu dikteerib, ei ole suurematele videomängutootjatele saadetud arendusmasinad alati täpselt samad kui konsoolide lõplikud versioonid, kuid pildid on Jaapani tootjate fännide fännides uudishimu tekitanud.

Blogi andmetel esitas Sony Interactive Entertainment selle aasta mais Brasiilias Riiklikule Tööstusomandi Instituudile (INPI) patendi, mille kujunduse töötas välja Yasuhiro Ootori. Seejärel registreeriti kontor 13. augustil Maailma Intellektuaalomandi Ametis.

Suurbritannia ühe vanima videomängutootja Codemastersi arendaja Matthew Stotti säutsu järgi pole see PlayStation 5 ametlik disain, vaid arenduskomplekt. Stott kustutas lõpuks mitte ainult säutsud, vaid ka oma suhtlusvõrgustiku kontod, kuna Sony konfidentsiaalsuslepinguga võib sellist avalikustamist rikkuda, läks Business Insider edasi.

Ehkki seda ei esine E3 2019. aasta väljaandes, on Sony oma uue konsooli funktsioonide kohta avaldanud mõningaid paljastusi, sealhulgas SSD-ketaste kasutamist HDD-de asemel andmete suuremaks lugemis- ja kirjutamiskiiruseks, 4K graafikat 120 Hz pildivärskendussagedusega ja tahapoole ühilduvust mängudega. PlayStation 4.

Ilmselgelt on need kõik kuulujutud, kuid alati on huvitav näha täiustatud kujundusharjutusi.