Kas soovite jäädvustada parimad perehetked kodust lahkumata? Canon annab mõned fotogeensed näpunäited

COVID-19 pandeemia sunnib elanikke kohanema uue reaalsusega, eriti tegelema vangistuse ja suhetega teiste inimestega. Kaugtöö ja koduõpe on nĂĽĂĽd paljude perede igapäevane osa. Kui on vaja kohaneda professionaalse kontekstiga, on kindlasti murettekitav vaba aja täitmine, mis tavaliselt kulub kodust lahkudes uute ideede “sundimiseks”.

Briti fotograaf Helen Bartlett, Canoni suursaadik ja pereportreede spetsialist, usub, et see sotsiaalse irdumise hetk on ajalooline ja seega väärt dokumentatsiooni. Ole kodus tehtud “ebamugav” soeng, investeerides samal ajal aega koduste toitude valmistamisele.

Selles mõttes jätab fotograaf koju mõned näpunäited parimate fotode tegemiseks. Kõigepealt peate leidma loo, mida soovite rääkida, sealhulgas mälestused, mida soovite säilitada, ülestähendused päevadest, mil keegi pidžaama maha ei võtnud, kui kõik istusid söögikordade ajal diivanil ja vaatasid laua taga laua taga. . Neid hetki saate esile tõsta, kohandades kompositsiooni, kasutades muud objektiivi või luues uue redigeerimisstiili.

Teine näpunäide, mille ta maha jättis, oli proovida kõiki pereliikmeid algatuses osalema panna. Kuigi kõigil pole kaamera ees mugav olla, on fotograafide sõnul hea nipp paigaldada statiiv maja ühte ühisruumi, näiteks elutuppa või kööki, näiteks söögilaua kõrvale, et hetke jäädvustada. sujuvalt, rutiini katkestamata. Uute võimaluste uurimiseks kasutage taimerit.

Teisalt võib see olla võimalus katsetada uusi fototehnikaid ja -stiile. Helen Bartlett ĂĽtleb, et eelistab oma isikliku maitse huvides musta ja valget, kuid nĂĽĂĽd saavad kasutajad kasutada uusi fotograafiateid oma pereliikmeid katsejänestena. Samuti soovitatakse teil proovida teha vastupidist sellele, mida tavaliselt teete: kas lähete lainurga all ja teete bokeh-efektiga lähivõtteid? Tehke vastupidi, tulistage madalama nurga alt, nagu räägiksite lugu lapse või lemmiklooma vaatepunktist … Leidke uued nurgad ja pildistage kohti, mida te kunagi ei mäleta.

Otsige loomulikke olukordi, näiteks laste duši all käimist või voodis hüppamist või miks mitte, kutsub Zoom vanavanemaid. Eksperdid ütlevad, et fotod, mille ekraan on ekraanil, on lõbus kompositsiooniväljakutse, mida saate harjutada.

Lõpuks keerulisem väljakutse: fotode printimine ja montaaži koostamine. Digitaalfotode salvestamise ja nende unustamise lihtsus on tohutu, kuni keegi palub meil pilk peale visata. Nii et kodus on teil loomulikult rohkem aega parimate fotode printimiseks, pakkudes paremat kogemust, et fotograafina arenguga sammu pidada. Paluge perel aidata pere parimat kollaaži kokku panna ja siis hiljem paremaid aegu meenutada.