Kas soovite minna randa? Kontrollige rakenduse abil kÔigepealt oma töökoha olekut
RAČUNALNIK

Kas soovite minna randa? Kontrollige rakenduse abil kÔigepealt oma töökoha olekut

Ühiskonnaelu taastamine, mis on “uus normaalsus”, nĂ”uab vĂ€lja minnes tĂ€iendavat hoolt. Suplushooaja algusega, 6. juunil, tuleb kahekordistada tĂ€helepanu sotsiaalse distantseerimise austamisele ja randade ohutule kasutamisele. Sellisel juhul on enne randa mineku planeerimist oluline olla kursis oma tööalase staatusega.

Portugali keskkonnaagentuuril on juba rakendus Praia Info, mis saab ametlikuks rakenduseks, kuid “Pode Ir?” ja Tech4Covid19 raames Deco Protestel oli veel ĂŒks ettepanek, mille eesmĂ€rk oli anda kasutajatele teavet. Andmed rannikualade hĂ”ivatuse taseme kohta esitab Portugali Keskkonnaagentuur (APA), tuginedes vastavate rannasĂ”idukontsessionÀÀride esitatud teabele.

See rakendus saab kasu Fundação Gulbenkiani ja Fundação EDP rahastamisest, mis on kaasatud projekti COVID-19 mÔju vÀhendamiseks.

Rakenduse kaudu saavad kasutajad tutvuda Ă€riettevĂ”tete ja avalike ruumide tĂ€ituvuse mÀÀraga ning anda neist aru, vĂ€ltides seega kĂ”rgeima valimisaktiivsusega inimeste kĂŒlastamist. Juriidiliselt hakkab rakendus töötama kogukondlikult, tuginedes ainult kasutaja teatatud teabele. Projektis osaleb nĂŒĂŒd ettevĂ”te ise. Selleks registreeruvad ruumihaldurid tasuta ning teatavad regulaarselt tĂ€itumuse ja lahtiolekuajad.

Lisaks ametlikule teabele ranniku hÔivatuse taseme kohta teavitab rakendus muu kÀttesaadava infrastruktuuri kÔrval ka veekvaliteedi tasemeid, tööajalugu, andmeid sinilippude olemasolu kohta ning individuaalset jÀrelevalvet. Colorblindi kasutajad saavad navigeerimise hÔlbustamiseks kasutada visuaalseid nÀitajaid.

Rakendus “Kas ma vĂ”in minna?” saadaval tasuta iOS-i ja Androidi versioonides.

Nagu avalduses öeldud, kogub rakendus praegu ĂŒle 45 tuhande Ă€riettevĂ”tte ja 600 randa. Algatus on laienenud piiriĂŒleselt, rakendused kĂ€ivitati Hispaanias ja Slovakkias. “JĂ€rgmine samm on saavutada kaupluste omanike, ranna- ja restoranijuhtide suurem osalus ning kohalike omavalitsuste, kihelkonnakogude ja valitsusasutuste koostöö,” ĂŒtles projekti ĂŒks asutajatest JoĂŁo Lobato, rĂ”hutades töö kohta kĂ€iva ametliku teabe olulisust. ruumi, et aidata portugallastel naasta normaalsuse uuele tasemele.