Kas soovite minna randa? Kontrollige rakenduse abil kõigepealt oma töökoha olekut

Ăśhiskonnaelu taastamine, mis on “uus normaalsus”, nõuab välja minnes täiendavat hoolt. Suplushooaja algusega, 6. juunil, tuleb kahekordistada tähelepanu sotsiaalse distantseerimise austamisele ja randade ohutule kasutamisele. Sellisel juhul on enne randa mineku planeerimist oluline olla kursis oma tööalase staatusega.

Portugali keskkonnaagentuuril on juba rakendus Praia Info, mis saab ametlikuks rakenduseks, kuid “Pode Ir?” ja Tech4Covid19 raames Deco Protestel oli veel ĂĽks ettepanek, mille eesmärk oli anda kasutajatele teavet. Andmed rannikualade hõivatuse taseme kohta esitab Portugali Keskkonnaagentuur (APA), tuginedes vastavate rannasõidukontsessionääride esitatud teabele.

See rakendus saab kasu Fundação Gulbenkiani ja Fundação EDP rahastamisest, mis on kaasatud projekti COVID-19 mõju vähendamiseks.

Rakenduse kaudu saavad kasutajad tutvuda äriettevõtete ja avalike ruumide täituvuse määraga ning anda neist aru, vältides seega kõrgeima valimisaktiivsusega inimeste külastamist. Juriidiliselt hakkab rakendus töötama kogukondlikult, tuginedes ainult kasutaja teatatud teabele. Projektis osaleb nüüd ettevõte ise. Selleks registreeruvad ruumihaldurid tasuta ning teatavad regulaarselt täitumuse ja lahtiolekuajad.

Lisaks ametlikule teabele ranniku hõivatuse taseme kohta teavitab rakendus muu kättesaadava infrastruktuuri kõrval ka veekvaliteedi tasemeid, tööajalugu, andmeid sinilippude olemasolu kohta ning individuaalset järelevalvet. Colorblindi kasutajad saavad navigeerimise hõlbustamiseks kasutada visuaalseid näitajaid.

Rakendus “Kas ma võin minna?” saadaval tasuta iOS-i ja Androidi versioonides.

Nagu avalduses öeldud, kogub rakendus praegu ĂĽle 45 tuhande äriettevõtte ja 600 randa. Algatus on laienenud piiriĂĽleselt, rakendused käivitati Hispaanias ja Slovakkias. “Järgmine samm on saavutada kaupluste omanike, ranna- ja restoranijuhtide suurem osalus ning kohalike omavalitsuste, kihelkonnakogude ja valitsusasutuste koostöö,” ĂĽtles projekti ĂĽks asutajatest JoĂŁo Lobato, rõhutades töö kohta käiva ametliku teabe olulisust. ruumi, et aidata portugallastel naasta normaalsuse uuele tasemele.