Kas sotsiaalset distantsi täidetakse tööl? Tehisintellekt vastab küsimusele - arvutid

Kas sotsiaalset distantsi täidetakse tööl? Tehisintellekt vastab kĂĽsimusele – arvutid

Ehkki COVID-19 pandeemia on endiselt globaalne reaalsus, on tõde, et telekommunikatsioon ei ole alati kõigi võimalus. Seda silmas pidades on Põhja-Ameerika startup välja töötanud tehisintellekti tööriista (AI), mis on võimeline kontrollima, kas töötajad järgivad tööl sotsiaalset distantsi. Selleks analüüsib süsteem kaamera jäädvustatud reaalajas videovoogu.

Landing AI tõi oma avalduses näite tehasest, mis töötas välja kaitsevahendeid. Sel juhul saab tehnik integreerida tarkvara turvasüsteemi, et jälgida töökeskkonda. See tööriist võib seejärel esile tuua punaseid inimesi, kelle sotsiaalne kaugus allpool on aktsepteeritav, nagu nähtub käivitamisel välja antud demovideost. Süsteem võib anda ka hoiatuse, mis tuletab inimestele meelde, et nad peavad "protokolli" rikkumise korral hoidma ohutut vahemaad.

Pandeemia ajal on privaatsuse küsimus veelgi murettekitavam. Näiteks aprilli alguses oli enam kui 100 inimõiguste, digitaalsete ja kodanikuvabaduste kaitsega tegelevat organisatsiooni, kes tegelesid selle rahvatervise kriisi ajal ülemäärase digitaalse valvega. Isegi nii selgitas startup, et süsteem ei tundnud inimesi ära ja soovitas klientidel seda tööriista kasutada "läbipaistvuse ja ainult heakskiiduga".

Kalibreerimine, tuvastamine ja mõõtmine: protsessi kolm peamist etappi

Gaasijuhtme esimene etapp on homograafia arvutamine, mis muudab kaamera "välimuse" piirkonna perspektiiviks, st ülalt alla. Seda protsessi nimetab ettevõte kalibreerimiseks. Kuna sisendkaadri võtab üks kaamera, hõlmab lihtsaim kalibreerimismeetod nelja vaatenurga valimist perspektiivis ja nende ristkülikukujuliste nurkade kaardistamist ülalt alla vaadates, selgitab Landing AI. See eeldab, et kõik on samal lennukil.

AI kalibreerimisriista AI maandumisprotsess Vasakul küljel on algne ja parem ekraan ülalt alla väljad, mis tulenevad kalibreerimisprotsessist

Sellelt kaardistamiselt saab meeskond saada homograafia, mida saab rakendada kõigi piltide jaoks perspektiivis. Kuigi see meetod on teada, garanteerib ettevõte, et seda on "korrektne rakendada". Seetõttu lõi ta tööriista, mille saab kalibreerida kasutaja, mitte tehnik otse.