Kas Spotify ja Netflix saavad hädaabiteateid saata? Bill taastati Ameerika Ühendriikides

Senati taaskehtestatava seaduseelnõu eesmärk on tagada, et rohkem inimesi saaksid nutitelefonides, teleris ja raadios asjakohaseid hädaabiteateid veebivideote ja voogedastusteenuste kaudu, näiteks Spotify või Netflix. Ettepanek esitati 2018. aastal, kui valehoiatused Hawaii rakettide kohta jõudsid mitme ameeriklaseni.

Parema usaldusväärse hädaolukorra häirete levitamise (READI) nimega projekt kavatseb heakskiidu korral täita kuus eesmärki. Üks eesmärkidest on tagada, et rohkem inimesi saaks hädaabiteateid, teatud föderaalsetest hoiatustest loobumise võimaluse kaotamine, sealhulgas nutitelefonide raketihoiatused, ning heli- ja video voogedastusteenustele hädaabiteadete edastamise süsteemide rakendamise uurimine.

Ettepanekut juhtinud senaator Brian Schatzi sõnul paljastas 2018. aastal juhtunu “tõsiseid vigu, kuidas inimesed hädaolukorra teateid saavad”. Selle projekti eesmärk on see probleem lahendada ja seeläbi aidata päästa rohkem inimelusid.

Seda ettepanekut toetasid Interneti ja televisiooni assotsiatsioon, rahvusringhäälingu ühingud, traadita ühenduse ja traadita infrastruktuuri assotsiatsioon.