Kas te ei kasuta enam konto avamiseks panka minekut? Internet on asju lihtsustanud (mõnes pangas)

Hiljuti süsteemiga liitunud Millenium BCP-s ja ActivoBanki rühmas saavad kõik üle 18-aastased ja kodanikukaardi omanik konto avada oma uue Millenniumi rakenduse (iOS ja Android süsteemides) ning ActivoBanki (iOS ja Android) kaudu. . See sait on väljatöötamisel, et tulevikus rohkem funktsioone pakkuda. Mõlemad pangandusüksused tagavad selle teenuse ka nädalavahetustel ja pühadel, kusjuures agentidel on klientidele saadaval veebiintervjuud ja identiteedi kontrollimine. Tööpäevadel on jumalateenistus kella 8–23 ja nädalavahetustel kella 10–18. Erik Burnsi sõnul on platvormi fookus protsessi lihtsustamisel, kusjuures kliendid saavad igal etapil lahkuda ja jätkata ning seejärel puuduva teabe lahendada.

BNI Europa on uusim süsteemiga liitunud pangaüksus, kes hooldab teenuseid esmaspäevast laupäevani kella 14.00–22.00 nii oma ametlikul veebisaidil kui ka rakenduses (iOS ja Android). Pank tugevdab teenuste turvalisust partnerluse kaudu digitaalsete allkirjade väljastamise sertifitseerimisüksusega Digital Sign. Konto avamise protsessis on klientidel juurdepääs digitaalsertifikaadile, mida klient saab pangaga erinevates lepingulistes suhetes kasutada, ainult SMS-iga saadetud koodiga, teatas SAPO panga pressiesindaja Paula Landeiro. TEK.

BNI teatas, et see teenus on alles esimene samm traditsioonilise panganduse paradigma väljakutse suunas, mille eesmärk on käivitada uued tehnoloogiliselt arenenud teenused. Ja ta usub, et lähiaastatel toimuvad pangandussĂĽsteemis suured muutused. “Kuna videokonverentsid on saadaval, on selle funktsiooni abil avatud 15% praeguste klientide arvelduskontodest,” ĂĽtles ĂĽksus ja lubas suurema nähtavuse saavutamisel protsentuaalselt tõusta.

“Teatud vanuserĂĽhmad on selle teenuse suhtes endiselt teatud vastupanu, kes on rohkem harjunud kõike letis käima ja hooldama. Kuid selles, mis on meie sihtsegment, tunneme suurt soovi seda tĂĽĂĽpi kaug- ja Interneti-ĂĽhenduse tööriista järele, ӟtles Paula Landeiro panga kättesaadavuse kohta, et hõlbustada klientide igapäevast elu.

See avaldus on vastuolus Millenniumi BCP-st pärit Erik Burnsiga, et liikmesuse tulevik on kooskõlas nende veebitrendidega. “Digitaalile üleminek on midagi, mida kliendid ise nõuavad. Inimesed saavad teenusest hästi aru ja on tänulikud mugavuse eest luua või tugevdada suhteid pankadega digitaalselt, igast asukohast, ”lisas ta.

Intervjuus SAPO TEK-ile teatas BNI, et videokonverentsi kõne kestus on keskmiselt kaheksa minutit. Konto avamine on 48 tunni jooksul täielik, ületades kõik nõuded, kuid panga sõnul on juhtumeid avatud samal päeval.

Banco Best süsteem nõuab videokõnede ajal ka mobiiltelefoni valideerimist, mööda autentimist elektroonilistele marsruutidele ja SMS-i teel. Pärast vajaliku skannitud dokumentatsiooni saatmist algatab klient konto avamise lõpuleviimiseks videokõne. Või võite vastavaid rakendusi kasutada iOS-i ja Androidi versioonides.

Novo Banco võimaldab oma ametliku veebisaidi kaudu veebikonto kinnitamist ka neljas etapis alates dokumentide esitamisest kuni viimase vestluseni. Banco BIGis saate valida konto avamise ka rakenduses (iOS ja Android) või selle ametlikul veebisaidil, nõudes eraisikute minimaalset sissemakse 500 eurot või ettevõtetele 2500 eurot. Montepio Gerali süsteem pole täiesti digitaalne. Andmeid on võimalik esitada ja vorme täita, kuid protsessi lõpuleviimiseks ja dokumentide allkirjastamiseks peate minema letile.

Digitaalse konto avamise lihtsustamise mõju ärilisele küljele paremaks mõistmiseks võttis SAPO TEK ühendust mitme vahendus- ja konsultatsioonifirmaga. Ettevõtte ja teenindamise erinevates valdkondades tegutseva ettevõtte GestiPeople pressiesindaja ütles, et tal pole vaja klientide jaoks rakenduse kaudu kontosid avada ning vajadusel peab ta ise otse pangakontohalduriga koostööd tegema. Sama vastuse annavad ka teised loodud kontaktid.

Üldiselt on konto avamine digitaalses vormingus lihtne teoreetiline protsess, kui kõik nõuded on täidetud. See on kahtlemata veel üks samm keeruka pangandussüsteemi bürokraatia vähendamise suunas. Digitaalallkirjade ja videokonverentside abil tuvastamise uus süsteem on klientide ja pankade suhete oluline areng. Ent üksused nõuavad, et nad tahaksid selles paradigma muutuses siiski rohkem teha.