Kas te ei leia komeeti taevast? See rakendus aitab

Maa lähenemine üllatas astronoome ja taevavaatlejaid, kes soovisid kasutada võimalust komeete palja silmaga näha. Vaatlused on võimalikud kuu lõpuni, kuid täna on üks soodsamaid kuupäevi, kus NEOWISE teeb meie planeedile lähima tee umbes 100 miljoni kilomeetri kaugusel.

Märgistustest, kuidas ennast vaatluse jaoks positsioneerida, pole puudust ja SAPO TEK on andnud ka juhised, mida järgida, kuid kui kardate eksida Kuu ja tähtede vahel, võite kasutada rakendust SkEye, millel on NEOWISE jaoks spetsiaalne versioon ja mis on tasuta.

Pärast asukoha konfigureerimist, käsitsi või juurdepääsu andmist telefoni andmetele, suunake see lihtsalt taeva poole ja järgige komeedi, aga ka teiste tähtede leidmiseks juhiseid.

Parima vaatluse saavutamiseks veenduge siiski, et nutitelefoni kompass on hästi kalibreeritud ja asub suures nähtavuse piirkonnas, kus on vähe valgusreostust.

Selle rakenduse saab alla laadida Google Play poest ja see on tasuta.

Maast vaadates vapustavad NEOWISE pildid

NEOWISE on retrograadne orbiidil liikuv komeet, mille võimalik algus on Oorti pilves, päikesesüsteemi piiril, nagu kirjeldab Lissaboni astronoomia observatoorium (OAL). Hinnanguliselt on südamiku läbimõõt umbes 5 kilomeetrit. See komeet järgib peaaegu paraboolset trajektoori väga pika perioodiga, umbes 6800 aastat.

NEOWISE suutis ĂĽle elada Päikesele kõige lähemal marsruudil oleva punkti periheliumi sisenemise ning alates 3. juunist hakkas hiljuti rahvusvahelisse kosmosejaama saabunud astronaut Bob Behnken SpaceX Crew Dragoni poolt “haakima” ja Ivan Vagner on esimene inimene mis salvestab ainulaadse hetke Kosmosest.

Kuid need pole ainsad: peale kunstniku Seán Dorani NASA arhiivist pärit pildikogust tehtud timelapsi on olnud mõned maapealsed vaatlejad, kellel on õnnestunud püüda osa komeedist, mis ületab põhjapoolkera ja isegi SpaceX ei ela. nähtuse suhtes ükskõikne.

Parimate NEOWISE-piltide vaatamiseks klõpsake galeriil

Kuidas NEOWISE sektsiooniga liituda?

OAL selgitas, et hetkel on NEOWISE võimsus 2,5, mis võimaldab palja silmaga jälgida. Komeet on nüüd Ursa Maiori tähtkujus ja rändab hiljem juuksur Berenice, Neitsi ja Boieiro tähtkujudesse.

Vaadake NEOWISE nähtavuse tabeleid Lissabonist, Funchalist ja Ponta Delgadast

Portugalis saavad astronoomiahuvilised seda videvikus vaadata. OAL-i andmetel on nende nägemiseks parim aeg loodes kell 22 ja kuni kuu lõpuni ilmub komeet öötaevas üha kõrgemale.