Kas te ei leia Windows 10 aastapäeva värskendust? Seletus on olemas

See juhtus mitmes TeK uudistetoas asuvas arvutis: peale selle, et meil pole eile saadaval olnud suure Windows 10 aastapäeva värskenduse allalaadimiseks ja installimiseks märguandeid, nõuab Windows Update, et ta ei anna sellist nõu.

Tõenäoliselt küsib kõnesolevat märguannet teie operatsioonisüsteem, kuid selline olukord võib ilmneda kahel põhjusel: te ei ole oma operatsioonisüsteemi taaskäivitanud pärast aastapäeva värskenduse kättesaadavaks muutmist või peate tegema uue ülaltoodud jaotise Värskendused Windows.

Mõlemal juhul on lahendus lihtne: olenemata sellest, kas värskendust pole tehtud või mitte, käivitab protsessi arvuti taaskäivitamine ning peaksite pöörama tähelepanu juhistele, mida Windows 10 peaks teile järgmisena andma.

Ja need juhised sõltuvad Windows Update’is valitud seadetest. Kui olete otsustanud, et saadaolevaid värskendusi saab alla laadida ja installida automaatselt ja ilma kasutaja eelneva “volituseta”, on tõenäoline, et praeguse sĂĽsteemi taaskäivitamine võtab kaua aega – seda seetõttu, et nĂĽĂĽd laaditakse alla kõik värskenduse andmed ja värskendus toimub.

Meie hinnangul võib protsess kokku võtta poolteist tundi ja värskendus pole teie opsĂĽsteemi ĂĽldse muutnud. Failid, töölaua otseteed, seaded, programmid jne – kõik saab olema täpselt see, mis oli enne sĂĽsteemi taaskäivitamist ja sellega seotud värskendusi.

“Kiirendage” protsessi

Allalaadimist ja installimist ei saa kuidagi kiiremaks muuta, ooteaeg on praktiliselt möödapääsmatu ja samal ajal ei saa te arvutit kasutada. Kuid on võimalus ĂĽlaltoodud toiminguid “vahele jätta”, kui teie Windows 10 pole andnud märku, et sĂĽnnipäeva värskendus on saadaval.

Ja see meetod hõlmab installimise alustamiseks otse punkti, kus on võimalik alla laadida Windows 10 uus versioon (seda nimetatakse Microsoftiks …). Ilmselt on see ametlik veebisait. Minge lihtsalt oma sĂĽsteemi jaotisse Windows Update (saate kasutada peamenĂĽĂĽs olevat otsingut) ja kontrollige, kas värskendusega seotud teave on nähtav.

Kui seda ei juhtu, klõpsake nuppu “Lisateave” ja teid suunatakse brauseri kaudu Microsofti veebisaidi konkreetsesse jaotisesse, kus on 5,5 MB suurune fail, mille toiming käivitab värskendusprotsessi.

See käivitatav fail on Windowsi installeri tööriist, mida me juba ĂĽsna kindlasti teistest installidest teame, ja see on see “sõiduk”, mis sellest ajast peale uuendusprotsessi käivitab ja jälgib. Kui te pole pahanduse tõttu märganud, et teie Windows 10 on ennast värskendanud, on tööriista käitamise ajal sõnum „Palju õnne, olete installinud Windows 10 aastapäeva värskenduse”.

Seejärel saate kinnitada Microsofti uusimasse operatsioonisüsteemi lisatud muudatused ja uued funktsioonid, mille leiate lühidalt eelmisest artiklist siin TeK-is. Teisalt, kui teil on Windowsi nutitelefon, pidage meeles, et selle aastapäevauuenduse telefoniversiooni kohta on ka uudiseid.