Kas teadlased on avastanud uue “Jumala osakese”?

Kas see on raskem versioon Higgsi bosonist, tuntud ka kui “Jumala osake”? Või on see see, mida nimetatakse gravitĂŁoks, element, mis aitab määrata raskusjõudu? Kas see võib olla tänaseni hoopis midagi muud ja tundmatut?

See pole teada. Teada on see, et kaks Great Hadron Collideriga (LHC) töötavat uurimisrĂĽhma on leidnud tõendeid selle kohta, et see näib olevat uus elementaarosake – see tähendab osakest, millel puudub alamstruktuur, millel põhinevad teised osakesed. Akadeemikud on öelnud, et see on ainult olemas. seal 2016. aasta suveks, et neil on olemas kõik andmed.

The New York Timesi teatel on mõned teadlased oma põhitöö kõrvale jätnud, et pühenduda nende uute andmete analüüsimisele. Kuid lõpuks ei saanud need kõik olla muud kui „valehäired“, see tähendab, et andmed näitasid lõpuks, et kahe rühma poolt tuvastatud kaks anomaaliat olid lõppude lõpuks „kokkusattumused“.

Ühe või mitme osakese avaldamata ilmumine on võimalik, kuna LHC on renoveeritud nii, et see suudaks taluda kaks korda energiat, mis kulub eksperimentidele, mis viisid Higgsi bosoni avastamiseni.

Eeldatakse, et kuue kuu jooksul on mõlemal meeskonnal nähtuse kohta kuni kĂĽmme korda rohkem andmeid, mis võiksid aidata seletada – või hajutada – teooriat, et Ĺ veitsis asuvas LHC-s on avastatud uusi osakesi.

Ehkki kindlust pole, tunnistasid NYT kuulatud eksperdid, et tulemused olid vähemalt veenvad, eriti kuna neid märkasid kaks erinevat meeskonda.