Kas teate, kui palju teie telekommunikatsiooni arve 2015. aastal suureneb?

Reeglites öeldakse, et hinnamuudatustest tuleb teatada 1 kuu ette ning traditsioonilised sideoperaatorid on kliente hoiatanud – vastavalt SMS-ile või arvele – panna teave veebisaidile koos määradega, kuid palju. Mõnikord on andmeid raske leida ja kontod tuleb teha.

Sel aastal on NOS ja MEO olnud osa tööst, hoiatades kliente 1. jaanuarist jõustuvate muudatuste eest, kuid Vodafone on taas hiljaks jäänud, mis juhtus eelmisel aastal, ja plaanib uued väärtused avaldada alles 16. detsembril, mis jõustuvad 16. jaanuaril.

Suhtlemisviivitused on mõned kliendid ärevil, teadmata, kui suur on nende kuueelarve suurenemine, eriti kuna telekommunikatsioon mõjutab juba praegu pereostukorve tohutult.

DECO-s institutsiooniliste suhete eest vastutav Tito Rodrigues ütles TeK-le, et kaebusi oli selles küsimuses endiselt vähe, kuid tunnistas, et ka tarbijakaitseliidus olid nad otsinud teavet uute hindade kohta neid leidmata.

Arvestades teisi aastaid, kui november oli rakendatavate matkade osas juba kindel, tunnistas Tito Rodrigues, et matkade elluviimisel võib olla erinevaid tavasid, millest mõned kehtivad ainult uute klientide jaoks, seda enam, et inflatsiooni tõusu põhjendus on muutunud nõrgaks. .

“Vaadates eelmise aasta 3-protsendilist tõusu, kus inflatsioon on nullilähedane, ja aastal, kus oodatakse väga madalaid tulemusi või deflatsiooni, on edasisi 3-protsendilisi tõususid raske põhjendada,” selgitas ta.

Kuid see on väärtus, mis on laual erinevate telekommunikatsioonipakettide jaoks alates kolmekordsest, nelja- ja viiekordsest mängust kuni individuaalsete Interneti- või mobiiltelefonipakettideni, mis pakendis võivad kaaluda lisaks veel ühe euro arve kuus. veel kallim.

Praegu moodustavad kommunikatsiooniarved 3–5% igakuistest väljaminekutest, arvestades leibkonna keskmist sissetulekut, arvab DECO ja seetõttu pole kasvu alustamine lihtne.

24-kuulise lojaalsusreegli rakendamine uutele lepingutele – või muudatustele samas lepingus – lõpeb klientide sellisel tasemel hoidmisega, piirates paindlikkust – protsessi, mille DECO on kahtluse alla seadnud.

Järgmine leht: kui palju arve suureneb?