Kas teate, millised piirangud on Twitteril?

“Usume, et kõigil peaks olema õigus luua, jagada ideid ja teavet koheselt, ilma tõketeta.” See on tekst, mis avab Twitteri reeglite lehe.

Nii võib öelda, et Twitter on anarhia poole kalduv sotsiaalne võrgustik, kus saab kõike öelda ja jagada. See on tegelikult üks sotsiaalsetest võrgustikest, mis tagab suure sisuvabaduse, kuid on võitlenud ka kõige kuritahtlikuma ja solvava sisuga.

Just eile, 29. detsembril uuendas mikroblogimisplatvorm kasutustingimusi, lihtsustades kasutatavat keelt. Eesmärk: tagada, et väärkasutusega seotud põhjuseid ei oleks.

Kuid see on alles viimane katse aasta jooksul, kus sotsiaalvõrgustik on täielikult pĂĽhendunud proovile “puhastada” agressiivsete kasutajate, teiste vägivaldsete ja isegi vägivaldse suhtumisega inimeste platvormi.

Kuid mida saab või ei saa öelda “vabaduse” platvormil, kuid kes ĂĽritab seda sama “vabadust” piirata?

Sotsiaalvõrgustiku elemendid ja automatiseeritud sĂĽsteemid toimivad – lugege, blokeerige oma konto, kui:

– võltsida kinnituse „sertifikaat” kui kontrollitud profiili sĂĽmbol või reklaamitud säutsu pilt;– toime panna autoriõiguste rikkumisi; – kasutage oma profiilis, kaanepildis või taustal pornograafilisi või liiga vägivaldseid pilte; – näidata selgesõnaliselt surnute pilte; – kasutada Twitterit ebaseadusliku tegevuse harjutamiseks või abistamiseks; – ähvardada otsese või kaudse vägivallaga; – edendada terrorismi – kui panete toime ahistamist ja kuritarvitamist; – käituge vihkavalt; – ahistamise või väärkohtlemise edendamiseks looge mitu kontot; ; – võtta kellegi teise autoriteet kasutajate petmiseks; – kasuta kasutajanimesid väärkasutusega eesmärgiga neid mĂĽĂĽa või lihtsalt takistada teistel oma domeene tegemast; – harjutada rämpspostitusi, näiteks hulgi sõnumite saatmist kasutajatele; – avaldada linke ja sisu, mis suunab kasutajad pahavara sisaldavatele lehtedele;

Lisateavet Twitteri käitumise kohta leiate sotsiaalvõrgustiku reeglite lehelt.